محفظه‌ ضد صدای ژنراتور چگونه کار می کند

محفظه‌ ضد صدای ژنراتور

شاید تاکنون نام ژنراتور ضد صدا، کانتینر ضد صدا یا محفظه‌ ضد صدای ژنراتور را شنیده اند. با این حال، اگر کسی در این صنعت کار کند، می داند که این ژنراتورها چگونه کار می کنند یا باید چه انتظاری از آنها داشت.

یک محفظه‌ ضد‌‌ صدای ژنراتور چگونه کار می‌کند؟

ژنراتور‌ها – به خصوص ژنراتورهای دیزلی بدون کانتینر – صدای بسیار بلندی دارند آنقدر بلند که کار در مجاورت آنها می‌تواند باعث کاهش شنوایی شود مگر اینکه از وسایل محافظتی استفاده شود و آنقدر بلند که مشکل اساسی برای مشاغل اطراف و رهگذران ایجاد می‌کند. در نتیجه، قوانین و مقررات تصویب شده است تا اطمینان حاصل شود که هر مولد برق قابل حمل یا “اضطراری” فقط یک سطح “قابل قبول” از سر و صدا تولید می‌کند. یک ژنراتور بیصدا در داخل یک محفظه ضد صدا یا محفظه ژنراتور کار می‌کند که صدایی را که کارگران، کارمندان، مشتریان و سایر افراد جامعه می‌شنوند خفه می‌کند.

مقاله مرتبط: انتخاب محل نصب ژنراتور دیزل و نکات ایمنی آن

چه چیزی به محفظه‌ ضد صدای ژنراتور تبدیل می شود؟

بیشتر تولیدکنندگان محفظه‌های ضد صدا یا ژنراتورهای بی صدا از مواد ترکیبی در محفظه‌های ژنراتور خود استفاده می‌کنند. این‌ها معمولاً لایه‌هایی از مواد سخت هستند که برای انعکاس انرژی صوتی موجود در داخل محفظه و همچنین لایه‌هایی از مواد نرم، متخلخل و انعطاف پذیر طراحی شده اند که در واقع آن انرژی صوتی را جذب می‌کنند و آن را به گرما تبدیل می‌کنند. با این حال، فرکانس های مختلف بهتر یا بدتر توسط مواد مختلف جذب می‌شوند. “ماده A” ممکن است در جذب فرکانس های بسیار بالا عالی باشد، اما در جذب فرکانس های پایین ضعیف است. “ماده B” ممکن است در جذب فرکانس های پایین تا متوسط ​​عالی باشد، اما درجذب فرکانس‌های بالا ضعیف باشد. به همین دلیل است که در اکثر ژنراتورهای ضد صدا مدرن از چندین لایه از انواع مختلف مواد استفاده می‌کنند. صدای فرکانس بالاتر به طور معمول توسط مواد بسیار متخلخل که می‌تواند این امواج کوچکتر را به عمق مواد هدایت کند، جذب می‌شود. صدای فرکانس پایین یک چالش بسیار متفاوت است. این امواج گاهی اوقات توسط لایه‌های سنگین و بزرگی از مواد منحرف یا جذب می شوند که به سادگی در برابر حرکت مقاوم هستند، اما بهترین نتیجه با مواد سبک وزن با استفاده از روش “بادگیر” حاصل می شود. پانل‌های نازک مواد با شکاف‌های وسیع و کم عمق از هم جدا می شوند. در این آرایش از اثر تشدیدی استفاده می شود تا صدای فرکانس پایین را به گام بلندتر و تیزتری تبدیل کند. این صدای با فرکانس بالاتر می‌تواند توسط مواد متخلخل درون شکاف هوا جذب شود. مواد و روش‌های لایه بندی واقعی به دامنه فرکانس تولیدی ژنراتور بستگی دارد. البته همه ژنراتورها یکسان نیستند. یک محفظه ژنراتور باید برای یک کلاس و نوع خاص از ژنراتور- یا بهتر بگوییم، یک مدل خاص – مهندسی شود تا اطمینان حاصل شود که محفظه ضد صدا در جذب دامنه دقیق صدا که آن مجموعه تولید می‌کند، تا حد ممکن موثر است.

میزان تولید نویز ژنراتور چقدر است؟

سطح صدا به طور کلی بر حسب دسی بل اندازه گیری می شود. به طور کلی، هر چیزی بالاتر از 80 دسی بل “بلند” است. سطح صدا در محدوده 100-125 دسی بل معمولاً “ناراحت کننده” تلقی می شود و در واقع برای بیشتر افراد در حدود 140 دسی بل دردناک است. سر و صدایی که یک ژنراتور تولید می کند را می توان در مقیاس خطی – dB (L) – که تمام فرکانس‌ها را به طور مساوی وزن می کند یا در مقیاس شنیدنی – dB (A) – اندازه گیری کرد، که فقط صداهایی را که گوش انسان به طور معمول می تواند تشخیص دهد  در نظر می گیرد، dB (A) مفیدترین مقیاس برای استفاده در یک محفظه ضد صدا است.

محفظه‌ ضد صدای ژنراتور چقدر می تواند صدای ژنراتور دیزل را کاهش دهد؟

البته، بین میزان کاهش سر و صدا از نظر تئوری و میزان امکان تجاری تفاوت وجود دارد. به طور کلی در نظر گرفته می شود که کاهش 40 دسی بل (A) حد نهایی آنچه برای یک محفظه ضد صدا پیش ساخته عملی است، است. با این حال، اگر به کاهش بیشتری احتیاج دارید، دهه‌ها تخصص ما این امکان را برای ما فراهم می کند، اما هزینه اضافی، وزن و دشواری نصب می تواند این کار را برای برخی از برنامه‌ها غیر عملی کند.

چگونه می توانم بهترین محفظه‌ ضد صدای ژنراتور خود پیدا کنم؟

به زبان ساده، با کارشناسان ما صحبت کنید! برای ما از طریق info@parsiandiesel.com ایمیل ارسال کنید و یا مستقیماً با شماره 09391401950 با ما تماس بگیرید، و ما خوشحال خواهیم شد که در مورد نیازهای شما و نیازهای پروژه به طور مفصل بحث کنیم. صرف نظر از اینکه به چه میزان انرژی نیاز دارید و یا به چه نمایه صوتی نهایی نیاز دارید، ما می توانیم به شما در یافتن محصولات مناسب با قیمت مناسب کمک کنیم.

پیشروموتور پارسیان دیزل

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و استعلام قیمت