انتخاب ژنراتور | روش ها و معیارها

راهنمای انتخاب ژنراتور

فهرست مطالب

وقتی نوبت به انتخاب ژنراتور می­رسد، فاکتورهای زیادی خودنمایی می­کنند. نکات خاصی وجود دارد که باید در مورد ژنراتورهای گازی و دیزلی از آنها آگاه باشید تا به شما کمک کنند تا تصمیم بگیرید که کدام نوع ژنراتور می­تواند بهترین پاسخ را به نیازهایتان بدهد. هر کدام از این ژنراتورها مزایای خاص خود را دارند، اما ما بر این باوریم که ژنراتورهای دیزلی گزینه بهتری هستند که در ذیل این موضوع را توضیح می دهیم. در اینجا چهار مزیت ژنراتورهای دیزلی نسبت به انواع گازی را بیان می­کنیم:

نسب تراکم:

در بیشتر موارد، دیزل از بنزین ارزان­تر است و موتورهای دیزلی چگالی انرژی بالاتری دارند. این بدان معنی است که مقدار یکسانی از بنزین و دیزل مقادیر مختلفی انرژی تولید می­کنند. سوخت دیزل انرژی بالاتری نسبت به بنزین تولید می­کند.

طول عمر مفید:

ژنراتور دیزلی بسیار بیشتر از یک ژنراتور گازی برای شما دوام خواهد آورد، این یک واقعیت است که در انتخاب ژنراتور باید به آن توجه کرد. در حقیقت، یک ژنراتور دیزلی با نگهداری مناسب و تعمیر به موقع می­تواند بیش از 10 سال دوام داشته باشد. دلیل دوام بیشتر آنها به این دلیل است که ژنراتورهای گازی با دور بسیار بالا کار می­کنند، در حالی که انواع دیزلی با دور کمتری کار می­کند، که در نتیجه تنش کمتری به ژنراتور وارد می­شود.

تعمیر و نگهداری:

هیچ شمع یا سیمی در ژنراتور دیزلی برای تعویض وجود ندارد. این موضوع نه تنها به معنای نگهداری آسانتر است، بلکه هزینه ­هایی که برای تعمیر و نگهداری صرف می­شود نیز کمتر خواهد بود.

دوام:

ژنراتورهای دیزلی نسبت به انواع گازی سرسخت­تر و مطمئن­تر ساخته شده ­اند. بنابراین در هنگام رد کردن است­اندازها نگران آسیب دیدن دستگاه نباشید.

معایبی که در ژنراتورهای دیزلی قدیمی وجود داشت در ژنراتورهای دیزلی مدرن برطرف شده­ اند. مدلهای قدیمی بلند بودند و هزینه نگهداری آنها نیز بیشتر بود، با این حال در نمونه­ های مدرن دیگر چنین نیست. اکنون می­توان گفت که ژنراتور دیزلی سر و صدایی بیشتری نسبت به انواع گازی ندارد و هزینه نگهداری آن نسبت به انواع گازی کمتر است. تنها مزیتی که ژنراتورهای گازی دارند، قیمت دستگاه است که آن هم نمی­توان مزیت نامید زیرا ژنراتورهای گازی در طولانی مدت هزینه بیشتری به منظور تامین سوخت، تعمیر و نگهداری می­طلبند و شما مجبورید خیلی زود یک ژنراتور دیزلی را جایگزین آن کنید.

مقاله مرتبط: مزایا و معایب ژنراتورهای دیزلی در مقابل ژنراتورهای گازی

با این تفاسیر، هیچ بحثی در مورد این رابطه باقی نمی­ماند. اگر به دنبال منبع تغذیه پشتیبان هستید، چه برای خانه و چه برای محل کار، انتخاب ژنراتور دیزلی بسیار مطمئن­تر است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *