انتخاب دیزل ژنراتور مناسب | چه ژنراتوری برای من مناسب است؟

راهنمای انتخاب دیزل ژنراتور مناسب کوپله فابریک آکسا

فهرست مطالب

شاید دلیل خواندن این مقاله این باشد که از خود پرسیده اید ظرفیت دیزل ژنراتوری که نیاز دارم چقدر است ؟ هدف کلی از یک دیزل ژنراتور پشتیبان، تهیه تمام توان الکتریکی مورد نیاز شما برای ادامه کار با تجارت یا سازمان خود با سرعت کامل است، حتی اگر شبکه برق محلی غیر قابل اعتماد باشد. این ممکن است به معنی تأمین انرژی کل امکانات شما باشد، ممکن است نگران خدمات تحت پوشش یک صفحه توزیع باشید. بدیهی است که شما به ظرفیتی برای ژنراتور نیاز دارید تا حداقل یا حداکثر مصرف تجهیزات مورد نیاز را نگه دارید. با این حال، صرف انتخاب دیزل ژنراتور با بیشترین ظرفیت هم گران است و هم ناکارآمد.

مقاله مرتبط: ده دلیل خرید دیزل ژنراتور

راهنمای انتخاب دیزل ژنراتور

این راهنما اصول انتخاب دیزل ژنراتور ی را که به اندازه کافی برای انجام کار بزرگ باشد، با حاشیه ایمنی کافی که تمام عملکرد شما متوقف نمی شود – دوباره – به شما می آموزد، فقط به این دلیل که شخصی توستر را وصل کرده است.

  • از یک برق‌کار خبره بخواهید محل کارشما را بررسی کند و حداکثر بار برق شما را تعیین کند.

افسوس، این گامی است که اکثر مردم از آن رد می شوند، حتی اگر احتمالاً مهم‌ترین مرحله باشد. در بیشتر مراحل بعدی نحوه انجام این کار برای شما بیان شده است، اما واقعاً بهتر است یک متخصص محاسبات را که دانش و تجربه کافی در این کار دارد انتخاب کنید.

  • قدرت مورد نیاز خود را تعیین کنید.

ابتدا لیستی از تمام مواردی که باید از طریق پشتیبان تهیه شوند تهیه کنید. این فقط شامل تجهیزات اصلی شما نیست، بلکه باید شامل روشنایی، رایانه و لوازم رومیزی و هر آنچه در واقع برای انجام هر کار واقعی نیاز دارید باشد. اکنون به وات شروع و وات جریان برای هر یک توجه کنید.

بیشتر این مقادیر، یا در یک صفحه اطلاعاتی که باید روی هر دستگاه الکتریکی چسبانده شود، یا در دفترچه راهنمای دستگاه ذکر خواهد شد. اگر دیگر کتابچه‌های راهنمای مالک را ندارید، بسیاری از تولیدکنندگان pdf های رایگان کتابچه‌های راهنمای خود را بصورت آنلاین ارسال می کنند.

همه این مقادیر را به واحدهای مشابه تبدیل کنید- معمولاً kW یا kVA. شما می توانید آمپر  (‘Amps’) را نسبتا راحت به توان مفید تبدیل کنید. برای بارهای مقاومتی، شما به سادگی آمپراژ را در ولتاژ ضرب می کنید تا توان مفید را بدست آورید. برای بارهای واکنشی، از آمپر ضرب در ولت استفاده کنید و سپس نتیجه را در ضریب بار ضرب کنید تا وات را دریافت کنید. اگر هیچ یک از این موارد اصلاً منطقی نبود، شما واقعاً به یک برق‌کار یا متخصص دیگر احتیاج دارید.

به سادگی بزرگترین ستون اعداد را با هم جمع کنید و حداکثر مصرف برق را محاسبه کنید.

  • دیزل ژنراتور یا سایر ژنراتورهای پشتیبان را با درجه بندی حداقل 5٪ -10٪ بالاتر از آن نیاز به برق انتخاب کنید.

افسوس، این گامی است که اکثر مردم از آن رد می شوند، حتی اگر احتمالاً مهمترین مرحله باشد. در بیشتر مراحل بعدی نحوه انجام این کار برای شما بیان شده است، اما واقعاً بهتر است یک متخصص محاسبات بر اساس دانش و تجربه این کار را انجام دهد.

حاشیه خطا و پاسخگویی به بارهای اضافی غیر منتظره بسیار حیاتی است. شما واقعاً نباید مدت زمان طولانی ژنراتورتان را با حداکثر ظرفیت ثابت خود راه‌اندازی کنید. این می تواند مانند رانندگی با پدال گاز تا انتها باشد- اکثر اتومبیل‌ها نمی توانند آن را برای مدت طولانی کنترل کنند و حتی اگر یک نوع گران قیمت هم باشد سریعتر فرسوده می شوند.

انتخاب یک دیزل ژنراتور با ظرفیت کمی بیشتر از نیاز شما مزایای زیر را دارد:

  • به دلیل بارگیری بیش از حد، ژنراتور خاموش نمی شود.
  • دیزل ژنراتور (و احتمالاً تجهیزات برقی) شما طولانی تر کار می‌کند و نیاز به تعمیرات کمتری دارد.
  • نگهداری از ژنراتور هزینه‌های پرخرج کمتری خواهد داشت و زمان کمتری نیز خواهد برد.
  • اپراتور‌ها یا پرسنل نگهداری شما ایمن تر خواهند بود.
  • زمینه را برای توسعه یا گسترش آینده فراهم می کند.

اگر  برای انتخاب دیزل ژنراتور پشتیبان با اندازه مناسب برای سازمان خود کمک بخواهید، با شماره های  02133940444 و 09391401950 تماس حاصل نمایدد

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *