راهنمای خرید ژنراتور مناسب خانه

برای خرید ژنراتور مناسب خانه باید نکات مهمی را مد نظر قرار داد. ژنراتور یا موتور برق یکی از تجهیزات بسیار مهمی است که در صورت نبود برق مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه با تبدیل انرژی مکانیکی به الکتریسیته می تواند در زمان قطع بودن برق انرژی الکتریسیته مورد نیاز را تامین کند.

معرفی انواع ژنراتور خانه

انواع ژنراتور بر اساس نوع سوخت، خروجی برق و نوع کاربری به چند دسته تقسیم بندی می شود. برای انتخاب ژنراتور مناسب خانه باید به نوع موتور برق توجه زیادی داشت. ژنراتور بر اساس نوع سوخت شامل سه دسته بنزینی، دیزلی و گازی است.

موتور برق بنزینی یکی از پرکاربردترین انواع ژنراتور است که برای استفاده از آن باید فضای باز را انتخاب کرد. این نوع موتور برق بدنه بسیار مستحکم و جمع و جوری دارد؛ لذا حمل و نقل آن بسیار آسان است.

در حقیقت به دلیل دسترسی آسان به سوخت بنزین استفاده از موتور برق های بنزینی بسیار زیاد شده است. موتور برق دیزلی از طریق سوخت دیزل انرژی مکانیکی را تبدیل به الکتریسیته مورد نیاز می کند. این دستگاه طول عمر بیشتری دارد، علاوه بر این نسبت به موتور برق های بنزینی و گازی دارای قدرت بیشتری است.

ژنراتورهای گازی نسبت به مدل های دیگر به خصوص دیزلی آلودگی کمتری تولید می کنند. ژنراتورهای دیزلی مناسب استفاده خانگی نیستند؛ زیرا آلودگی صوتی زیادی تولید می کنند. از ژنراتورهای دیزلی برای مکان های بزرگ استفاده می شود و با ژنراتور مناسب خانه تفاوت زیادی دارند.

ژنراتور مناسب خانه من کدام است

چه ژنراتوری برای خانه مناسب است؟

همانطور که گفته شد ژنراتور ها از لحاظ کاربرد و نوع سوخت  و سیستم روشن و خاموش شدن به چند دسته تقسیم بندی شده اند؛ لذا هر یک از این تجهیزات برای مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می‌ گیرند. به عنوان مثال شما نمی توانید موتور برق های بزرگ را برای استفاده خانگی انتخاب کنید.

ژنراتور مناسب خانه موتور برق های اضطراری هستند که برای مصارف خانگی استفاده می شوند. موتور برق بنزینی یکی از بهترین موتور برق های خانگی محسوب می شود، علاوه بر این ژنراتور ها بر اساس خروجی برق به دو دسته ژنراتور تک فاز و سه فاز تقسیم بندی می شوند.

موتور برق های تک فاز مناسب مصارف خانگی هستند. اما موتور برق های سه فاز برعکس موتور برق های تک فاز برای استفاده های کوچک مناسب نیستند و اغلب برای مصارف صنعتی یا برای اماکن بزرگ انتخاب می شوند. ژنراتور مناسب خانه برای استفاده کوچک انتخاب می شود.

در حقیقت کاربران باید با توجه به نوع سوخت و خروجی برق یک موتور برق مناسب برای استفاده خانگی انتخاب نمایند.‌ همچنین ژنراتورهای قابل حمل به دلیل ابعاد استاندارد و وزن کمی که دارند مناسب مصارف خانگی هستند؛ زیرا به راحتی قابل حمل و نقل می باشند. ژنراتورهای که خانگی برای مصارف کم استفاده می شوند، تفاوت بسیار زیادی با ژنراتور هایی دارند که در مکان های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. دیزل ژنراتوری که ظرفیت 5KW الی 50KW را دارد برای مصارف خانگی استفاده می شود.

نکاتی که باید هنگام خرید ژنراتور مناسب خانه به آن توجه کنیم

اگر قصد خرید ژنراتور مناسب برای خانه را دارید در ابتدا باید به این نکته توجه کنید که کدام موتور برق برای استفاده خانگی مناسب است. برای انتخاب یک ژنراتور مناسب خانگی پارامتر های مهمی باید مد نظر قرار بگیرد یکی از این پارامتر ها این است که باید میزان ولتاژ برق مورد نیاز محاسبه شود. در ابتدا باید قبل از خرید ژنراتور اولویت‌ ها مد نظر قرار بگیرد.

عواملی نظیر توان خروجی دستگاه، نوع برق خروجی، بلندی صدا، ابعاد ژنراتور، مدل و نوع سوخت مصرفی آن جزو پارامتر های تاثیرگذار در خرید ژنراتور مناسب خانه هستند. زیرا ژنراتوری که برای ساختمان های مسکونی انتخاب می‌ کنید نباید صدای بلندی داشته باشد؛ در این صورت آرامش ساکنین را از بین می‌ برد و بسیار آزاردهنده است.

بنابراین اگر قصد خرید ژنراتور خانگی را دارید باید به سراغ ژنراتورهای بی صدا بروید. از سوی دیگر ابعاد دستگاه هم اهمیت بسیار بالایی دارد؛ زیرا ژنراتوری که انتخاب می‌ کنید نباید جای زیادی را اشغال کند.

نوع سوخت مصرفی دستگاه جزو یکی از مهمترین پارامتر هایی است که باید به آن توجه شود. به طور کلی برای انتخاب ژنراتور مناسب خانه باید به سراغ دستگاه هایی بروید که از نظر سوخت بهترین گزینه برای مصرف خانگی باشند. ژنراتور های بنزینی دستگاه های پر طرفدار هستند و قیمت مناسبی دارند.

اضافه بر این انتخاب کاربرد ژنراتور هم جزو پارامتر های مهمی است که باید قبل از خرید در اولویت قرار بگیرد. همچنین توجه به توان دستگاه هم اهمیت بسیار بالایی دارد. پارامتر دیگری که باید مد نظر قرار بگیرد توجه به طول عمر ژنراتور است. دستگاهی که انتخاب می‌ کنید باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشد تا بتوانید با استفاده صحیح زمان طولانی از آن استفاده کنید.

اندازه مناسب ژنراتور برای خانه

اندازه مناسب ژنراتور برای خانه

دیزل ژنراتور های خانگی دارای دوام و ماندگاری بالا و هزینه نگهداری پایین می باشند. این دستگاه ها نوعی ژنراتور با توان کم هستند که برای استفاده خانگی مورد استفاده قرار می گیرند.

اندازه ژنراتور برای مصارف خانگی اهمیت بسیار بالایی دارد. در حقیقت ژنراتوری که برای مصارف خانگی مانند ساختمان های کوچک، منازل مسکونی و ویلا ها و غیره انتخاب می کنید باید اندازه مناسبی داشته باشد.

انواع ژنراتور از نظر سیستم روشن شدن

ژنراتور مناسب خانه از لحاظ سیستم روشن و خاموش شدن به سه دسته هندلی، استارتی و اتوماتیک تقسیم بندی می شود. ژنراتور های هندلی همانطور که از نامشان مشخص است به صورت دستی روشن می شوند. در حقیقت موتور برق های هندلی برای روشن و خاموش شدن نیاز به نیروی دست دارند.

در ژنراتورهای استارتی، استارت نصب شده که برای روشن و خاموش کردن دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. ژنراتور های اتوماتیک در صورت وجود مشکل به صورت اتوماتیک خاموش می شوند این دستگاه ها بسیار پیشرفته هستند.

ژنراتور های خانگی به چند دسته تقسیم می شوند

ژنراتور های آماده به کار برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع در زمان قطع برق ژنراتور های آماده به کار به طور خودکار روشن شده و شروع به کار می کنند. به این دستگاه ها ژنراتور های اضطراری هم می گویند. ژنراتور اضطراری در عرض چند ثانیه به صورت اتوماتیک روشن می شود.

ژنراتور های قابل حمل وزن سبک و ابعاد کوچکی دارند. این دستگاه ها دارای موتور تقریباً کوچکی هستند و برای پروژه های ساختمانی مناسب می باشند. به طور کلی ژنراتور مناسب خانه ابعاد کوچکی دارد اما مانند ژنراتور های دیگر از اجزای یکسانی برخوردار است. ژنراتور های خانگی از لحاظ قدرت خروجی انواع گوناگونی دارند؛ یکی از آن ها ژنراتور کوچک قابل حمل خانگی است.

 برای استفاده از ژنراتور مناسب خانه باید به نکات بسیار مهم توجه داشته باشید. به عنوان مثال نباید از ژنراتور در فضای سربسته استفاده کنید. انتخاب فضای باز بهترین گزینه به حساب می‌ آید؛ زیرا گاز هایی که این دستگاه تولید می‌ کند خطرناک است.قبل از خرید ژنراتور حتماً یک مکان مناسب برای نصب آن در نظر بگیرید. در واقع انتخاب یک مکان مناسب که شرایط آب و هوای خوبی دارد حائز اهمیت است؛ زیرا ژنراتور نباید در زیر بارش باران و گرد و غبار قرار بگیرد.

 

برای خرید و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

 

جمع بندی

ژنراتور یکی از تجهیزات می باشد که با تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی برق مورد نیاز را تأمین می‌ کند. از این دستگاه در زمانی که برق قطع می شود استفاده می کنند. برای خرید ژنراتور مناسب خانه باید نکات بسیار مهمی را مدنظر قرار داد که شامل: میزان ولتاژ برق مورد نیاز، توان خروجی دستگاه، بلندی صدای ژنراتور، ابعاد، مدل و نوع سوخت مصرفی دستگاه و غیره می باشد.

همچنین میتوانید برای دریافت مشاوره قبل از خرید با کارشناسان فروش ما در شرکت پیشرو موتور پارسیان دیزل از طریق راه های ارتباطی درج شده تماس حاصل فرمایید.شرکت پیشرو موتور پارسیان ارائه دهنده بهترین موتوهای دیزلی و دیزل ژنراتور میباشد که محصولات خود را در بهترین کیفیت در اختیار مشتریان عزیز قرار داده است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و استعلام قیمت