معرفی و مشخصات موتور پرکینز 6 سیلندر

شرکت پرکینز، یکی از شناخته شده ترین برند های فعال در حوزه تولید انواع موتور در جهان به شمار می رود. این شرکت محصولاتی با کیفیت را تولید کرده و به بازار جهانی عرضه می کند. موتور های برقی، دیزلی و گازی با نوآوری خاصی ساخته می شوند؛ به همین دلیل در صنایع گوناگونی کاربرد دارند. شناخت مشخصات موتور پرکینز 6 سیلندر یا دیگر موتور های تولید شده توسط این شرکت، انتخابی هوشمندانه را رقم می زند.

انواع موتورهای پرکینز و کاربرد

انواع موتور های پرکینز و کاربرد آن ها

موتور های دیزلی یا گازی شرکت پرکینز در صنایع مختلف، مانند: نیرو، نفت و پتروشیمی، ساخت و ساز، حمل و نقل و پزشکی کاربرد دارند. حتی در ماشین های صنعتی یا لیفتراک ها نیز می توان از این موتور ها استفاده کرد. این موتور در 11 سری تولید می شوند. هر سری از این موتورها ویژگی های خاصی داشته و با در نظر گرفتن نیاز های برخی صنایع تولید شده است.

سری 400 موتور های پرکینز

سری 400 این موتورها در سه نوع دو سیلندر، سه سیلندر و چهار سیلندر تولید می شود. این سری از محصولات، موتور هایی برقی و کوچک هستند. موتور های سری 400 بهینه سازی شده اند تا آلاینده ای برای آسیب به محیط زیست تولید نکرده یا میزان تولید آن بسیار پایین باشد. این موتور ها با داشتن فناوری قوی، عملکردی بهینه و مناسب دارند. سری 400، مدل های متنوعی دارد که با توجه به صنعت و کاربردی که از آن ها انتظار می رود، انتخاب می شوند.

سری 904 موتور های پرکینز

سری 904 توانایی بالایی برای تطبیق با ماشین آلات دارند. این موتور ها منطبق بر استاندارد های تعیین شده برای میزان مجاز تولید آلاینده طراحی می شوند و به همین دلیل در سراسر جهان محبوبیت دارند. موتور های سری 904 در دو نوع 2.8 لیتری و 3.6 لیتری تولید می شوند. طراحی ساختار این سری از موتور ها بهینه است؛ در نتیجه با حداقل تغییر در ماشین آلات، امکان نصب این موتور وجود دارد.

سری 1100 موتور های پرکینز

سری 1100 در سه دسته بندی 4 سیلندر، 5 سیلندر و 6 سیلندر تولید می شود. از ویژگی های بارز تمامی این سری از محصولات پرکینز و نکته ای مهم در مشخصات موتور پرکینز 6 سیلندر سری 1100، عملکرد بی نظیر این محصولات در صنایع مختلف است. موتور های سری 1100 در واحد های مکانیکی و الکترونیکی، بیشترین استفاده را دارند.

سری 1200 موتور های پرکینز

موتور های سری 1200، توانایی و قدرت بالایی دارند. این موتور ها برای استفاده به صورت شبانه روزی طراحی شده اند. موتور های سری 1200 در دو نوع 4 سیلندر و 6 سیلندر تولید می شوند. در مشخصات موتور پرکینز 6 سیلندر و 4 سیلندر می توان کاهش پیچیدگی های محصول را مشاهده کرد؛ همین امر سبب می شود تا هزینه های نگهداری و استفاده از محصول کاهش پیدا کند.

سری 1500 موتور های پرکینز

تولید موتور های سری 1500 چالش برانگیز بود. هدف از تولید این سری از موتور ها، کاهش مصرف سوخت و افزایش راندمان می باشد. این موتور ها تنها در نوع 6 سیلندر تولید می شوند. مشخصات موتور پرکینز 6 سیلندر سری 1500 نشان می دهد این محصول، هزینه های عملیاتی را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد.

سری 1700 موتور های پرکینز

عملکرد قوی و توان بالا از ویژگی های بارز در سری 1700 است. این نوع موتور در سه نوع 13 لیتری، 15 لیتری و 18 لیتری تولید می شود. این تنوع، امکان انتخاب موتور با توجه به نیاز صنعت مورد نظر را فراهم می کند. صرفه جویی در زمان و هزینه از دیگر نکات مثبت این سری از محصولات  به شمار می رود.

سری 2200 موتور های پرکینز

موتور های 6 سیلندری سری 2200 مقرون به صرفه هستند. نصب و نگهداری آسان، هزینه های عملیاتی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. سری 2200 برای تأمین برق استفاده می شود و 13 لیتر ظرفیت دارد. هر موتور محدوده ای بین 287 کیلو وات تا 388 کیلو وات توان برای تأمین برق خواهد داشت.

سری 2500 موتور های پرکینز

ویژگی ها و مشخصات موتور پرکینز 6 سیلندر سری 2500 شباهت زیادی با سری 2200 دارد. به دلیل بالا رفتن ظرفیت و 15 لیتری شدن، این نوع موتور توان تولید برق در محدوده 328 کیلو وات تا 444 کیلو وات را دارد. موتور سری 2500، هزینه عملیاتی را در حدی معقول و مقرون به صرفه نگه می دارند.

سری 2800 موتور های پرکینز

سری 2800 ، خروجی 591 کیلو وات تا 750 کیلو وات دارد. نصب آسان و مصرف سوخت پایین از ویژگی های این موتور دیزلی 6 سیلندری به شمار می رود. طول عمر بالای سری 2800 سبب شده تا این موتور برای استفاده در صنایع تولید برق، گزینه ای ایده آل به شمار برود.

مشخصات موتور پرکینز 6 سیلندر

مشخصات موتور پرکینز 6 سیلندر

موتور های تولیدی این شرکت در برخی سری ها دارای 6 سیلندر هستند. تعمیر و نگهداری موتور های 6 سیلندری آسان است. با توجه به مشخصات آن ، این موتور در هر منطقه ای کاربرد دارد. در آب و هوای گرمسیری می توان از یک خنک کننده کمک گرفت. در مناطق سردسیری، استفاده از سیستم های گرمایشی برای افزایش بازده موتور 6 سیلندر مؤثر خواهد بود. این نوع از موتور ها در ارتفاعات نیز عملکرد خود را حفظ می کنند.

تأثیر تعداد سیلندر بر کیفیت دیزل ژنراتور

سیلندر ها بخش مهمی از موتور های دیزلی به شمار می روند. در سیلندر، سوخت با هوا ترکیب شده و انفجار ایجاد می شود. این انفجار، انرژی لازم را تولید می کند تا دیگر بخش ها به حرکت درآید و موتور فعالیت لازم را انجام دهد. هر چه تعداد سیلندر ها در یک موتور بیشتر باشد، قدرت مورد نیاز با سرعت بیشتری تولید می شود.

با اینکه تعداد سیلندر های بیشتر، افزایش سرعت را به همراه دارد؛ ولی میزان سوخت مورد نیاز برای کارکرد موتور نیز بیشتر می شود. مشخصات موتور پرکینز 6 سیلندر نشان می دهد، تعداد بهینه سیلندر های موتور های دیزلی، 6 عدد است. این تعداد، مصرف بهینه سوخت را به همراه دارد و سبب می شود موتور دیزلی در طیف وسیعی از صنایع کاربرد داشته باشد.

کاربرد موتور پرکینز

 عملکرد بالا، مصرف سوخت پایین، هزینه ای مقرون به صرفه و تطبیق پذیری، برخی از ویژگی های محصولات تولیدی شرکت پرکینز هستند. موتور  6 سیلندر و دیگر موتور های آن به صورت گسترده ای در صنایع استفاده می شوند.

انواع ماشین آلات صنعتی، مانند: تراکتور ها، لیفتراک ها، هندلر ها، بیل های مکانیکی، کمپرسور های هوا یا سکو های دسترسی از موتور های صنعتی این شرکت استفاده می کنند. کشتی رانی یا حمل و نقل دریایی، کشاورزی، بیمارستان ها یا مجموعه های ورزشی و تفریحی از دیگر مشتریان موتور های تولید شده در این شرکت هستند.

 

برای خرید و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

 

جمع بندی

موتور های دیزلی شرکت پرکینز در تنوعی بسیار بالا تولید می شوند. انتخاب محصول مناسب باید با توجه به صنعت یا ماشین آلاتی باشد که از موتور مورد نظر استفاده می کنند. شناخت مشخصات موتور پرکینز 6 سیلندر کمک می کند تا کاربرد این محصول را بشناسیم.  بهترین راه، کمک گرفتن از افراد متخصص و استفاده از مشاوره های کارشناسان است.

شرکت بازرگانی پیشرو موتور پارسیان دیزل در زمینه تأمین انواع دیزل ژنراتور ها فعالیت دارد. از خدمات خاص این مجموعه می توان به مشاوره پیش از خرید محصول اشاره کرد. کارشناسان مجموعه پیشرو موتور پارسیان آماده پاسخگویی به مشتریان این شرکت هستند. تمامی محصولات این شرکت ضمانت و خدمات پس از فروش دارند.

سوالات متداول

  • تاثیر تعداد سیلندر بر کیفیت دیزل ژنراتور چیست؟

سیلندر ها بخش مهمی از موتور های دیزلی به شمار می روند. در سیلندر، سوخت با هوا ترکیب شده و انفجار ایجاد می شود. این انفجار، انرژی لازم را تولید می کند تا دیگر بخش ها به حرکت درآید و موتور فعالیت لازم را انجام دهد. هر چه تعداد سیلندر ها در یک موتور بیشتر باشد، قدرت مورد نیاز با سرعت بیشتری تولید می شود.

  • برای خرید موتور پرکینز از چه طریقی میتوانیم اقدام نماییم؟

برای خرید موتور پرکینز میتوانید به سایت پیشرو موتور پارسیان دیزل مراجعه کرده و و سفارش خود را با تماس با کارشناسان فروش ما ثبت نمایید.همچنین میتوانید از خدمات مشاوره قبل از خرید با کارشناسان بهره مند شوید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و استعلام قیمت