ضرورت استفاده از ژنراتور های دیزلی در موارد مختلف

ضرورت استفاده از ژنراتور های دیزلی

فهرست مطالب

به دلیل تحولات و حادثه های ناگهانی که ممکن است در هر مکانی رخ دهد، گاهی شاهد قطع برق در محیط های مختلف هستیم. گاه این اتفاق می‌ تواند منجر به آسیب های جدی شود و از همین جهت،  استفاده از ژنراتور های دیزلی که به زبان ساده آن را موتور برق می نامند در برخی مکان ها امری واجب و ضروری به شمار می رود.

به همین دلیل، افرادی برای جلوگیری از رخ دادن برخی مشکلات دست به تهیه و نصب این دستگاه در محیط هایی هم چون مکان های عمومی، صنعتی، خانگی و… می زنند.

کاربرد ژنراتور های دیزلی

ژنراتور های دیزلی دستگاه های بسیار پیچیده ای هستند که از یک موتور و یک ژنراتور تشکیل می شوند. این دستگاه در مکان ها و صنعت های مختلفی کاربرد دارد؛  و افراد بسیاری برای مصارف مختلف از آن استفاده می کنند.کاربرد اصلی ژنراتور دیزلی،  تامین و تولید برق در زمانی می باشد که برق دچار قطعی شده و یا دسترسی به آن برای افراد امری غیر ممکن است.

 در این مواقع ژنراتور با ساختار پیچیده خود برق را تولید کرده و برق مکان مورد نظر را برای تایم مشخصی تامین می کند.ضرورت استفاده از ژنراتور های دیزلی موجب می شود،  تا وجود آن در برخی مکان ها امری حائز اهمیت به شمار رود.  البته ناگفته نماند که کاربرد این دستگاه تنها در تامین برق موقعیت های اضطراری خلاصه نمی شود. در ادامه بیشتر به کاربرد های مختلف و ضرورت استفاده از ژنراتور های دیزلی خواهیم پرداخت.

مراکز صنعتی

یکی از مهم ترین نکاتی که افراد مشغول در صنایع غذایی باید به آن توجه داشته باشند، سالم نگهداشتن مواد و محصولات غذایی است. به همین جهت این محصولات باید در فریزر ها و یخچال ها نگهداری شوند. تامین برق یخچال ها نیز بر عهده ژنراتورها بوده،  و از همین جهت نبود این دستگاه می تواند در مواقع ضروری موجب خراب شدن و فاسد شدن مواد غذایی شود.

از دیگر صنایعی که ضرورت استفاده از ژنراتور های دیزلی را به خود اختصاص می دهد،  می توان به صنعت کشاورزی اشاره کرد.  همانطور که می دانید در این صنعت تجهیزات و دستگاه های مختلفی جهت پمپاژ،  آبیاری و… مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر است که برق مورد نیاز این دستگاه ها توسط ژنراتورهای دیزلی تامین می شود، و از همین جهت ژنراتورها در صنعت کشاورزی نیز نقش مهم و حائز اهمیتی را ایفا می کنند.

مصارف خانگی

همانطور که می دانید،  معمولا برخی از مناطق مسکونی نیز دچار قطعی برق می شوند، مسلما نبود برق برای چندین ساعت برای هر فردی مسئله ای سخت و ناخوشایند به شمار می رود.  به خصوص برای افرادی که در منزل خود مشغول انجام فعالیت های شغلی هستند؛  و یا مواردی که استفاده از یک وسیله برقی برای آن ها امری واجب به شمار می رود.

از طرفی در برخی منازل افراد بیماری وجود دارند،  که در منزل خود بستری بوده و نفس کشیدن آن ها به دستگاه هایی وابسته است که برای کار کردن به برق احتیاج دارند.از همین رو نمی توان به ضرورت استفاده از ژنراتور های دیزلی در مصارف خانگی بی توجه بود.

مراکز حمل و نقل

مراکز حمل و نقل

همانطور که در قسمت های قبل اشاره کردیم،  کاربرد و ضرورت استفاده از ژنراتور های دیزلی تنها در تامین برق در مواقع ضروری خلاصه نشده و همواره کاربرد های مختلفی را به خود اختصاص نمی دهد.مراکز حمل و نقل از دیگر فعالیت هایی هستند که ژنراتورهای دیزلی در آن مورد استفاده قرار می گیرند.

برای مثال،ماشین های سنگین هم چون کامیون ها برای حرکت به موتورهای دیزلی احتیاج دارند. البته ناگفته نماند که در برخی کشور ها از موتور های دیزلی برای ماشین های سبک نیز استفاده می کنند.

لازم به ذکر است که در ساخت برخی هواپیما ها نیز از دیزل استفاده می شود؛ چرا که پژوهشگران معتقدند هواپیما هایی که از موتور های دیزلی برخوردار هستند بسیار به صرفه تر از دیگر هواپیما ها بوده و نقش مفیدی را در صرفه جویی هزینه و سوخت ایفا می کنند.

شاید برایتان جالب باشد،  اگر بدانید استفاده از ژنراتورهای دیزلی در حمل و نقل های دریایی هم چون کشتی ها بسیار کاربردی است.  چرا که این دستگاه از قدرت بسیار بالایی برخوردار بوده و از همین جهت موجب تقویت قدرت و حرکت کشتی در دریا و اقیانوس ها می شود.  یعنی به نوبه ای،وجود دیزل در کشتی های بزرگ که ابعاد غول پیکری دارند درست مانند یک برگ برنده به شمار می رود.

معادن

افراد برای استخراج منابع طبیعی مختلف از جمله نفت،  طلا،  نقره و… در معادن فعالیت می کنند.  اما انجام این کار به تنهایی و با دست خالی ممکن نیست. از همین جهت به استفاده از دستگاه های کاربردی و پیشرفته برای حفاری و استخراج منبع روی می آورند.

اما همانطور که می دانید،  این دستگاه های پیشرفته و پیچیده  نیرو خود را با استفاده از برق تامین کرده،  و با استفاده از نیرو الکتریکی شروع به کار می کنند. این برق نیز توسط ژنراتورهای دیزلی تامین شده و کمک بسزایی در استخراج معادن می کند.  لازم به ذکر است که بیشتر مصرف ژنراتورهای دیزلی در صنعت معادن صورت می گیرد.

مراکز درمانی

در مراکز درمانی مختلف از جمله بیمارستان ها و کلینیک ها،  دستگاه ها و تجهیزات پزشکی بسیاری با استفاده از برق مشغول به کار هستند.  همانطور که می دانید نفس کشیدن برخی بیماران حاضر در کلینیک های پزشکی و یا بیمارستان ها به وجود و روشن بودن این تجهیزات بستگی داشته؛  و از همین جهت نقش پر رنگ و بسزایی را در سلامت و حفظ جان افراد ایفا می کند.

ضرورت استفاده از ژنراتور های دیزلی در بیمارستان ها اهمیت بسیار بیشتری نسبت به دیگر مکان ها داشته و وجود این دستگاه در تمامی کلینیک های پزشکی امری واجب و ضروری بوده،  به طوری که تمامی بیمارستان ها باید از این موضوع پیروی کنند.

اداری

مکان ها و ساختمان های اداری نیز،در مواقع اضطراری احتیاج بسیاری به برق دارند. در دنیای امروز که اکثر فعالیت ها توسط سیستم ها و اینترنت صورت می گیرد قطعی سرور ها می تواند مشکلات بسیاری را برای افراد ایجاد کند.برای مثال فعالیت هایی که باید با استفاده از سیستم صورت بگیرد نیاز فراوانی به برق داشته،و قطعی برق در مواقع مختلف می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به افرادی که در آن لحظه به وجود اینترنت احتیاج دارند برساند.

از نمونه دستگاه هایی که نیاز مداوم به برق دارند،می توان به سرور ها اشاره کرد. به همین دلیل سرور ها را به یک مولد برق نصب می کنند تا در مواقع اضطراری و قطع برق سیستم دچار مشکل نشده و از کار نیوفتد.همچنین وجود روشنایی در مکان ها پر رفت و آمد نیز از دیگر نکات بسیار مهم و حائز اهمیت به شمار می رود، برای مثال از کار افتادن آسانسور و دیگر لوازم برقی در این مکان ها برای افراد امری بسیار ناخوشایند است.

 

برای خرید و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

 

کلام آخر

امروزه درصد بالایی از فعالیت ها با استفاده از برق صورت گرفته؛و بسیاری از دستگاه ها برای شروع کار به نیرو الکتریکی و یا همان برق احتیاج دارند.از همین جهت به جرعت می توان گفت که برق نقش پر رنگ و بسزایی را در زندگی ما انسان ها ایفا کرده،و وجود آن در تمامی مکان ها امری واجب و ضروری به شمار می رود.

ضرورت استفاده از ژنراتورهای دیزلی نیز به نیاز های مختلف ما وابسته بوده،و از همین رو افراد برای بهره بردن از برق در محیط های مختلف و یا مواقع اضطراری از این دستگاه استفاده می کنند.همچنین شما میتوانید برای خرید ژنراتور و دیزل ژنراتور به سایت پارسیان دیزل مراجعه کرده و برای اطلاع از قیمت ها و ثبت سفارش خود با کارشناسان فروش ما از طریق راه های ارتباطی درج شده تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

  • از ژنراتور های دیزلی در چه مواردی استفاده میشود؟

ژنراتور های دیزلی دستگاه های بسیار پیچیده ای هستند که از یک موتور و یک ژنراتور تشکیل می شوند. این دستگاه در مکان ها و صنعت های مختلفی کاربرد دارد؛  و افراد بسیاری برای مصارف مختلف از آن استفاده می کنند.کاربرد اصلی ژنراتور دیزلی،  تامین و تولید برق در زمانی می باشد که برق دچار قطعی شده و یا دسترسی به آن برای افراد امری غیر ممکن است.

  • برای خرید ژنراتور از چه طریقی میتوانیم اقدام نماییم؟

شرکت بازرگانی پیشرو موتور پارسیان دیزل با سال ها تجربه در امر تامین و پشتیبانی انواع دیزل ژنراتور و با بهره گیری از آموزش های تخصصی سازندگان بزرگ دیزل و ژنراتور یک شرکت پیشرو در این صنعت می باشد.برای خرید ژنراتور میتوانید با کارشناسان فروش ما با شماره 33940444-021 تماس حاصل فرمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *