خرید موتو دیزل

خرید موتور دیزل

موتور دیزلی در حقیقت هر موتور احتراق داخلی است که در آن هوا تا دمای کافی فشرده می شود تا سوخت دیزل تزریق شده به سیلندر مشتعل گردد. انرژی شیمیایی ذخیره شده در سوخت در موتور دیزلی به انرژی مکانیکی تبدیل میشود و می تواند برای تأمین نیروی کامیون های باری ، تراکتورهای بزرگ ، لوکوموتیوها و شناورهای دریایی مورد استفاده قرار گیرد. تعداد محدودی از خودروها نیز مانند برخی از ژنراتورهای الکتریکی مجهز به موتور دیزلی هستند.

نحوه کارکرد موتور دیزلی

موتور دیزل یک دستگاه سیلندر پیستونی با احتراق متناوب است. این چرخه به صورت دو زمانه یا چهار زمانه عمل می کند . با این حال ، بر خلاف موتور بنزینی، موتور دیزلی در زمان ورود خود فقط هوا را وارد محفظه احتراق می کند. موتورهای دیزلی معمولاً با نسبت فشرده سازی در محدوده 14: 1 تا 22: 1 ساخته می شوند. هر دو موتور دو زمانه و چهار زمانه را می توان در بین موتورهای دارای قطر سیلندر کمتر از 600 میلی متر (24 اینچ) یافت. موتورهای دارای قطر سیلندر بزرگتر از 600 میلی متر منحصراً سیستم های چرخه دو زمانه هستند.

موتور دیزلی انرژی خود را با سوزاندن سوخت تزریق شده یا اسپری شده در شارژ هوای فشرده و داغ درون سیلندر به دست می آورند. هوا باید تا دمای بیشتر از دمایی که سوخت تزریق شده می تواند مشتعل شود، گرم شود. 

انواع موتورهای دیزلی


سه گروه اصلی موتورهای دیزلی بر اساس قدرت وجود دارد:

  1. موتور دیزلی با قدرت کم 
  2. موتور دیزلی با قدرت متوسط
  3. موتور دیزلی با قدرت زیاد

موتورهای دیزلی کوچک دارای توان خروجی کمتر از 188 کیلووات یا 252 اسب بخار هستند. این نوع موتور دیزلی رایج ترین نوع هستند. این موتورها در خودروها ، کامیون های سبک و برخی از مصارف کشاورزی و ساختمانی و به عنوان ژنراتورهای کوچک الکتریکی ثابت (مانند موتورهای تفریحی) و به عنوان درایوهای مکانیکی استفاده می شوند. آنها معمولاً موتورهای تزریق مستقیم ، خطی ، چهار یا شش سیلندر هستند. بسیاری از آنها با خنک کننده های بعد از توربو شارژ می شوند.

موتورهای دیزلی متوسط دارای توان بین 188 تا 750 کیلووات یا 252 تا 1006 اسب بخار هستند. اکثر این موتورها در کامیون های سنگین استفاده می شوند. آنها معمولاً از موتورهای تزریق مستقیم ، خطی ، شش سیلندر توربوشارژ  هستند. برخی از موتورهای V-8 و V-12 نیز متعلق به این گروه اندازه هستند.

موتورهای بزرگ دیزلی نیز دارای قدرت بیش از 750 کیلووات هستند. این موتورهای منحصر به فرد برای کاربردهای دریایی ، لوکوموتیو و درایوهای مکانیکی و تولید برق استفاده می شود. در بیشتر موارد سیستم های تزریق مستقیم و توربوشارژ هستند. هنگامی که قابلیت اطمینان و دوام بسیار مهم است ، ممکن است با سرعت 500 دور در دقیقه کار کنند.

 

فروش موتور دیزل دست دوم

قیمت موتور دیزل

اجزای موتور دیزل

خرید موتور دیزل در تهران

قیمت موتور دیزل دو سیلندر

قیمت موتور دیزل پاترول

قیمت موتور دیزل نیسان

قیمت موتور دیزل پژو

طرز کار موتور دیزل

قیمت موتور تک دیزل

انواع موتور دیزل

فروش موتور دیزل تویوتا

‫4.8/5 ‫(4 نظر)