نحوه انتخاب دیزل ژنراتور مناسب | چه ژنراتوری برای من مناسب است؟

راهنمای انتخاب دیزل ژنراتور مناسب کوپله فابریک آکسا

شاید دلیل خواندن این مقاله این باشد که از خود پرسیده اید ظرفیت دیزل ژنراتوری که نیاز دارم چقدر است؟ هدف کلی از نحوه انتخاب دیزل ژنراتور مناسب، تهیه تمام توان الکتریکی مورد نیاز شما برای ادامه کار با تجارت یا سازمان خود با سرعت کامل است، حتی اگر شبکه برق محلی غیر قابل اعتماد باشد. این ممکن است به معنی تأمین انرژی کل امکانات شما باشد، ممکن است نگران خدمات تحت پوشش یک صفحه توزیع باشید. بدیهی است که شما به ظرفیتی برای ژنراتور نیاز دارید تا حداقل یا حداکثر مصرف تجهیزات مورد نیاز را نگه دارید. با این حال، صرف خرید دیزل ژنراتور با بیشترین ظرفیت هم گران است و هم ناکارآمد.

راهنمای نحوه انتخاب دیزل ژنراتور مناسب

قبل از اینکه راهنمایی انتخاب را بخوانید باید بدانید دیزل ژنراتور چیست؟ این راهنما اصول انتخاب دیزل ژنراتور مناسب را که به اندازه کافی برای انجام کار بزرگ باشد، با حاشیه ایمنی کافی که تمام عملکرد شما متوقف نمی شود – دوباره – به شما می آموزد، فقط به این دلیل که شخصی توستر را وصل کرده است.

مشورت با برق کار

از یک برق‌کار خبره بخواهید محل کارشما را بررسی کند و حداکثر بار برق شما را تعیین کند. افسوس، این گامی است که اکثر مردم از آن رد می شوند، حتی اگر احتمالاً مهم‌ترین مرحله باشد. در بیشتر مراحل بعدی نحوه انجام این کار برای شما بیان شده است، اما واقعاً بهتر است یک متخصص محاسبات را که دانش و تجربه کافی در این کار دارد انتخاب کنید.

قدرت مورد نیاز خود را تعیین کنید.

قمدی بعدی نحوه انتخاب دیزل ژنراتور مناسب این است که ابتدا لیستی از تمام مواردی که باید از طریق پشتیبان تهیه شوند تهیه کنید. این فقط شامل تجهیزات اصلی شما نیست، بلکه باید شامل روشنایی، رایانه و لوازم رومیزی و هر آنچه در واقع برای انجام هر کار واقعی نیاز دارید باشد. اکنون به وات شروع و وات جریان برای هر یک توجه کنید.

بیشتر این مقادیر، یا در یک صفحه اطلاعاتی که باید روی هر دستگاه الکتریکی چسبانده شود، یا در دفترچه راهنمای دستگاه ذکر خواهد شد. اگر دیگر کتابچه‌های راهنمای مالک را ندارید، بسیاری از تولیدکنندگان pdf های رایگان کتابچه‌های راهنمای خود را بصورت آنلاین ارسال می کنند.

همه این مقادیر را به واحدهای مشابه تبدیل کنید- معمولاً kW یا kVA. شما می توانید آمپر  (‘Amps’) را نسبتا راحت به توان مفید تبدیل کنید. برای بارهای مقاومتی، شما به سادگی آمپراژ را در ولتاژ ضرب می کنید تا توان مفید را بدست آورید. برای بارهای واکنشی، از آمپر ضرب در ولت استفاده کنید و سپس نتیجه را در ضریب بار ضرب کنید تا وات را دریافت کنید. اگر هیچ یک از این موارد اصلاً منطقی نبود، شما واقعاً به یک برق‌کار یا متخصص دیگر احتیاج دارید.

به سادگی بزرگترین ستون اعداد را با هم جمع کنید و حداکثر مصرف برق را محاسبه کنید.

دیزل ژنراتور یا سایر ژنراتورهای پشتیبان را با درجه بندی حداقل 5٪ -10٪ بالاتر از آن نیاز به برق انتخاب کنید.

حاشیه خطا و پاسخگویی به بارهای اضافی غیر منتظره بسیار حیاتی است. شما واقعاً نباید مدت زمان طولانی ژنراتورتان را با حداکثر ظرفیت ثابت خود راه‌اندازی کنید. این می تواند مانند رانندگی با پدال گاز تا انتها باشد- اکثر اتومبیل‌ها نمی توانند آن را برای مدت طولانی کنترل کنند و حتی اگر یک نوع گران قیمت هم باشد سریعتر فرسودـه می شوند.

نحوه انتخاب دیزل ژنراتور مناسب با ظرفیت کمی بیشتر از نیاز شما مزایای زیر را دارد:

  • به دلیل بارگیری بیش از حد، ژنراتور خاموش نمی شود.
  • دیزل ژنراتور (و احتمالاً تجهیزات برقی) شما طولانی تر کار می‌کند و نیاز به تعمیرات کمتری دارد.
  • نگهداری از ژنراتور هزینه‌های پرخرج کمتری خواهد داشت و زمان کمتری نیز خواهد برد.
  • اپراتور‌ها یا پرسنل نگهداری شما ایمن تر خواهند بود.
  • زمینه را برای توسعه یا گسترش آینده فراهم می کند.

انتخاب بهترین فروشگاه فروش دیزل ژنراتور

بهترین فروشگاه برای انتخاب دیزل ژنراتور مناسب امری حیاتی است. برای یافتن منبع معتبر، نیاز است به این موارد توجـه کنید: ابتدا، اطمینان حاصل کنید که فروشگاه دارای تجربه و شهرت در زمینه ژنراتورهای دیزل دارد. همچنین، محصولات ارائه شدـه باید از برندهای معتبر و با کیفیت باشند.

در انتخاب فروشنده، اطلاع از خدمات پس از فروش مهم است؛ تضمین‌نامه، خدمات نگهداری و تعمیرات از جمله این خدمات هستند. قیمت و شرایط پرداخت نیز باید معقول باشند. اطلاعات تکنیکی محصولات، نظرات مشتریان، و گواهی‌نامه‌ها نیز می‌توانند در انتخاب بهترین فروشگاه کمک‌کننده باشند. در کل، یک فروشگاه با تاریخچه‌ای قوی، محصولات با کیفیت، و خدمات مطلوب می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای خرید ژنراتور دیزل باشد.

جمع بندی

اگر  برای انتخاب دیزل ژنراتور مناسب پشتیبان با اندازه مناسب برای سازمان خود کمک بخواهید، با شماره های  02133940444 و 09391401950 تماس حاصل نمایدد.

سوالات متداول

  • چرا از ژنراتورهای دیزل برای تأمین برق استفاده می‌شود؟

ژنراتورهای دیزل به دلیل بهره‌وری بالا، عمر طولانی، و قابلیت اجرای پایدار در شرایط بارگذاری متغیر به عنوان یک منبع قدرت معتبر در سیستم‌های تأمین برق شناخته می‌شوند.

  • چه عواملی برای انتخاب قدرت ژنراتور دیزل باید در نظر گرفتـه شود؟

عواملی مانند توان تولید (کیلووات یا مگاوات)، بهره‌وری، سوخت مصرفی، ابعاد فیزیکی، سیستم خنک‌کننده، و نیاز به تجهیزات جانبی (مانند سیستم کنترل) از جمله عوامل مهم هستند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و استعلام قیمت