کیفیت دیزل ژنراتور چگونه سنجیده می شود؟

بررسی کیفیت دیزل ژنراتور

کیفیت دیزل ژنراتورها یکی از جنبه‌های حیاتی در انتخاب و استفاده از این تجهیزات برای تأمین انرژی است. این ژنراتورها به عنوان منابع اصلی تأمین برق در مواقع اضطراری یا در مناطقی که به شبکه برق متصل نیستند، به کار می‌روند. کیفیت دیزل ژنراتور تأثیر مستقیم بر عملکرد و کارایی سیستم دارد. عواملی نظیر بهره‌وری موتور، پایداری جریان برق تولیدی، سطح نویز و انتشار گازهای مضر، همگی از جنبه‌هایی هستند که در ارتقاء کیفیت این ژنراتورها اساسی می‌باشند. بنابراین، انتخاب و استفاده از دیزل ژنراتور با کیفیت به عنوان یک منبع اعتباری و پایدار برق، امری بسیار حیاتی و اساسی است.

به دلیل علاقه زیاد مردم و مراکز مختلف برای خرید این دستگاه، شرکت های مختلفی نیز تاسیس شده اند تا آن را تولید و به بازار عرضه کنند. قیمت دیزل ژنراتور مختلف بوده و کیفیت های متفاوتی از آن ها در بازار عرضه شده اند. یکی از دغدغه های اصلی مردم در هنگام خرید این دستگاه، کیفیت و کارایی آن ها است. به دلیل تولید زیاد این محصولات ممکن است برخی از آن ها کیفیت پایینی داشته باشند و در زمان لزوم نتوانند کارایی مورد انتظار را از خود نشان دهند.

از سوی دیگر در برخی مراکز مانند بیمارستان ها، تأمین 24 ساعته برق بسیار مهم و حیاتی است و لازم است تا دستگاه هایی با کیفیت بسیار خوب مورد استفاده قرار بگیرند. به دلیل اهمیت این موضوع سعی کردیم در مقاله ای به توضیح و بررسی کامل کیفیت دیزل ژنراتور و عوامل موثر بر آن بپردازیم. قطعاً مطالعه این مقاله اطلاعات بسیار مفید و کاربردی را در اختیار شما قرار خواهد داد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

راه های بهبود کیفیت دیزل ژنراتور

راه های بهبود کیفیت دیزل ژنراتور

با تعریفی که از ژنراتورهای برق داشتیم، می توانید حدس بزنید که این وسیله ها تا چه اندازه برای جامعه مدرن امروزی ضروری هستند. به ‌خاطر همین، افراد دوست دارند که حتی الامکان کیفیت دیزل ژنراتور خود را بهبود ببخشند. امروزه دیزل ژنراتورها به دسته تجاری و خانگی تقسیم بندی می شوند. دیزل های تجاری برای اماکن عمومی مانند بیمارستان ها، ادارات و … مورد استفاده قرار می گیرند.

از دیزل های خانگی نیز برای مجتمع های آپارتمانی و منازل مسکونی بهره می گیرند. اما به طور کلی و فارغ از اینکه آیا این دستگاه برای مقاصد تجاری است یا خانگی، راه‌های مختلفی برای کاهش مصرف سوخت آن پیشنهاد شده است. ما در ادامه این راهکارها را به صورت کامل برای شما توضیح خواهیم داد تا در صورت نیاز از آن ها استفاده کنید.

  • تعمیر و نگهداری منظم

توجه داشته باشید هر نوع ژنراتور دیزلی که خریداری کنید پس از مدتی کارایی اولیه خود را از دست داده و دچار فرسودگی قابل توجهی می شود. بسیاری از افراد با همان حالت از دستگاه خود استفاده می کنند اما این کار اشتباه است. چرا که کیفیت و عملکرد دستگاه در اثر فرسودگی کاهش یافته است.

به همین جهت لازم است تا هر چند وقت یک بار از طریق یک تکنسین متخصص، دستگاه خود را بررسی کنید تا اگر قطعه ای نیاز به تعویض یا تعمیر داشت، به انجام آن کار اقدام کنید. در صورتی که قطعات آسیب دیده یا فرسوده را با یک قطعه جدید تعویض نکنید، ممکن است علاوه بر کاهش کیفیت دیزل ژنراتور، سایر قطعات نیز خراب شوند.

به دلیل علاقه زیاد مردم و مراکز مختلف برای خرید این دستگاه، شرکت های مختلفی نیز تاسیس شده اند تا آن را تولید و به بازار عرضه کنند. قیمت دیزل ژنراتور مختلف بوده و کیفیت های متفاوتی از آن ها در بازار عرضه شده اند. یکی از دغدغه های اصلی مردم در هنگام خرید این دستگاه، کیفیت و کارایی آن ها است. به دلیل تولید زیاد این محصولات ممکن است برخی از آن ها کیفیت پایینی داشته باشند و در زمان لزوم نتوانند کارایی مورد انتظار را از خود نشان دهند.

نمونه ای از دیزل ژنراتور

از سوی دیگر در برخی مراکز مانند بیمارستان ها، تأمین 24 ساعته برق بسیار مهم و حیاتی است و لازم است تا دستگاه هایی با کیفیت بسیار خوب مورد استفاده قرار بگیرند. به دلیل اهمیت این موضوع سعی کردیم در مقاله ای به توضیح و بررسی کامل کیفیت دیزل ژنراتور و عوامل موثر بر آن بپردازیم. قطعاً مطالعه این مقاله اطلاعات بسیار مفید و کاربردی را در اختیار شما قرار خواهد داد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

  • حداقل استفاده از دستگاه

یکی از راهکارهایی که برای بهبود کیفیت دیزل ژنراتور می توان انجام داد، استفاده حداقلی از آن است. هنگامی که برق شهری وصل است و شما احتیاجی به دستگاه ندارید، بهتر است آن را خاموش کنید. یکی دیگر از کارهایی که می توانید انجام دهید بهره گرفتن از قابلیت قطع اتوماتیک است. این قابلیت باعث می شود تا هنگامی که برق شهری وصل است دستگاه در وضعیت خاموش بماند و در هنگام قطعی برق شروع به کار کند.

برخی به اشتباه فکر می کنند در زمانی که برق شهری جریان دارد، حتی اگر دستگاه روشن باشد چون برق تولید نمی کند اتفاقی برای آن نمی افتد اما روشن بودن دائمی دستگاه باعث فعالیت قطعات مختلف شده و علاوه بر کاهش طول عمر مفید آن ها، دستگاه را نیز فرسوده می کند.

اگر می خواهید دستگاه دیزل ژنراتور شما مدت زیادی کار کند و سالیان سال بتوانید از آن استفاده کنید به شما توصیه می کنیم حتماً یک دستگاه با قابلیت قطع اتوماتیک خریداری کنید.

  • تمیزکاری دوره ای

تمیز کردن دستگاه تاثیر بسیار زیادی در افزایش کیفیت آن دارد. هنگام استفاده از دستگاه گرد و غبار بسیاری وارد آن می شوند، اگر این گرو غبار بیش از حد زیاد شوند در عملکرد طبیعی قطعات اختلال ایجاد می کنند. حتی در مواردی ممکن است باعث سوختن قطعه شوند. از این رو همیشه توصیه می کنند که در دوره های زمانی مشخص دیزل ژنراتور خود را تمیز کنید.

علاوه بر گرد و غبار، دستگاه در اثر کار بلندمدت و طولانی خاکستر کربن پلیمری تولید می کند. این خاکستر بر روی اجزا مختلف دستگاه جمع می شود و ممکن است موتور را خراب کند. پیشنهاد می شود هر 6 ماه یک بار دستگاه خود را به خوبی تمیز کنید تا خاکستر کربن پلیمری و گرد و غبار به طور کامل از سطح قطعات پاک شوند و آسیبی به دستگاه و قطعات آن وارد نکنند.

ویژگی‌های بهترین دیزل ژنراتور

ویژگی‌های بهترین دیزل ژنراتور

ویژگی‌های بهترین دیزل ژنراتورها اساسی برای انتخاب و استفاده از این تجهیزات در تأمین انرژی به حساب می‌آید. این دیزل ژنراتورها به عنوان منابع اصلی تأمین برق در مکان‌های بدون اتصال به شبکه برق یا به عنوان منبع تغذیه اضطراری در صورت خرابی شبکه به کار می‌روند. در ادامه به ویژگی‌هایی که دیزل ژنراتور مناسب باید داشته باشد، اشاره خواهیم کرد.

حجم مناسب

حجم مناسب دیزل ژنراتور برای جلوگیری از بار کم یا کمبود نیرو ضروری است. تعیین اندازه مناسب با توجه به ویژگی‌های الکترونیک مدرن، به‌ویژه بارهای غیر خطی، پیچیده است. دیزل ژنراتورها با اندازه مناسب برای تامین برق منظم، حتی در این سطوح توان، به دلیل کارایی بهتر و قیمت مناسب‌تر، گاهی اوقات به توربین‌های گازی سیکل باز ترجیح داده می‌شوند.

قطعات و تجهیزات با کیفیت

دستگاه دیزل ژنراتور ترکیبی، از موتور دیزل، ژنراتور و دستگاه‌های جانبی مختلف (مانند پایه، سایبان، تضعیف صدا، سیستم‌های کنترل، قطع‌کننده مدار و سیستم راه‌اندازی) است که به عنوان «مجموعه تولید برق» یا «ژنست» نامیده می‌شود. بهترین دیزل ژنراتورها، دستگاه‌هایی هستند که قطعات و تجهیزات با کیفیتی در ساخت آنها به‌کار رفته‌است.

توان بهترین دیزل ژنراتور

انتخاب بهترین توان دیزل ژنراتور به کاربرد شما بستگی دارد. موتورهایی که از 8 تا 30 کیلو وات برق تولید می‌کنند معمولاً بهترین دیزل ژنراتور برای خانه‌ها، مغازه‌های کوچک و ادارات هستند درحالیکه ژنراتورهای صنعتی بزرگ‌تر از 8 کیلو وات تا 2000 کیلو وات برای ادارات بزرگ، مجتمع‌ها، کارخانه‌ها و سایر تاسیسات صنعتی استفاده می‌شود.

یک دیزل ژنراتور 2000 کیلوواتی را می‌توان در یک کانتینر ایزو 40 فوتی (12 متری) با مخزن سوخت، کنترل‌ها، تجهیزات توزیع برق و سایر تجهیزات مورد نیاز برای کار به عنوان یک نیروگاه مستقل یا به عنوان پشتیبان آماده به کار برای تامین برق شبکه مورد استفاده قرار داد. این واحدها که به عنوان ماژول‌های قدرت شناخته می‌شوند، ژنراتورهای روی تریلرهای سه محوره بزرگ با وزن 85000 پوند (38555 کیلوگرم) یا بیشتر هستند.

عوامل موثر بر کیفیت دیزل

عوامل موثر بر کیفیت دیزل ژنراتور

در تعیین کیفیت دیزل ژنراتور عوامل مختلفی دخیل هستند، به عنوان مثال اضافه بار. اگر شما بار ژنراتورها را کم و زیاد کنید باعث مصرف بیش تر سوخت شده و کیفیت ژنراتورتان پایین تر می آید. برای درک بهتر این موضوع، ژنراتوری را در نظر بگیرید که با بار کمتر از 40 درصد شروع به کار کند، طبیعتاً این دستگاه تا به حداکثر دمای حرارتی برسد، به مقدار زمان نسبتاً طولانی نیاز خواهد داشت که باعث می‌شود سوخت شما بیشتر مصرف شده و کیفیت دستگاهتان افت کند.

از سوی دیگر اگر بارگذاری که بر روی ژنراتور انجام می شود بیش از حد باشد باعث می شود تا به اجزای مختلف آن فشار وارد شود و این فشار در نهایت راندمان دستگاه را به طور چشم گیری پایین می آورد. به خاطر این موضوع به شما توصیه می کنیم که قبلاً از خرید ژنراتور، نیاز خود به این وسیله را تعیین کرده و با یک تکنسین مجرب مشورت کنید تا یک دستگاه با مقدار بار مناسب را خریداری کنید.

تاثیر کیفیت دیزل ژنراتور در کارکرد آن

کارکرد درست و طبیعی یک دیزل ژنراتور ارتباط مستقیمی با کیفیت آن دارد. هر چقدر کیفیت دستگاه بالاتر باشد، عملکرد آن نیز بهتر خواهد بود. دقیقا به خاطر همین موضوع است که به بهبود کیفیت دیزل ژنراتور تا این حد تاکید می شود. کیفیت این دستگاه علاوه بر اثرگذاری مستقیم بر کارکرد آن، بر روی طول عمر نیز تاثیر می گذارد. در نتیجه اگر می خواهید یک دستگاه دیزل ژنراتور با طول عمر بالا و عملکرد بسیار خوب داشته باشید حتما باید به کیفیت آن توجه کرده و مواردی را که در جهت بهبود کیفیت این دستگاه ها بیان کردیم رعایت کنید.

برای خرید و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

سخن پایانی

دیزل ژنراتور یکی از مهم ترین و پرکاربردترین دستگاه هایی است که در مراکز مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. وظیفه این دستگاه تولید و تامین برق در مواقعی است که برق شهری قطع شده است. اهمیت وجود این دستگاه در مراکز حساسی مانند بیمارستان ها که وجود برق برای حفظ سلامت و پایداری جسمی بیماران حیاتی است، بسیار بیشتر درک می شود. البته به غیر از مراکز حساس، خرید و استفاده از این دستگاه ها در مجتمع های مسکونی نیز رایج شده است.

شما با خرید و استفاده از دیزل ژنراتور هیچ زمانی بدون برق نخواهید ماند. البته توجه داشته باشید که کارایی این دستگاه رابطه مستقیمی با کیفیت آن دارد پس تلاش کنید با نکات گفته شده در این مقاله کیفیت دستگاه را در حد بالا نگه دارید.

پارسیان دیزل یکی از معتبرترین شرکت هایی است که از طریق آن می توانید انواع دیزل ژنراتور را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت خریداری کنید. فقط کافی است از محصولات سایت دیدن کرده و برای خرید اقدام کنید.

پارسیان دیزل

سوالات متداول

  • دستگاه دیزل ژنراتور چیست؟

دیزل ژنراتور یکی از دستگاه های مهم و پرکاربرد در مراکز مختلف است. این وسیله در واقع از ترکیب یک موتور دیزل با یک ژنراتور الکتریکی ساخته شده است و وظیفه تولید برق را بر عهده دارد. از این وسیله در بیمارستان ها، سازمان ها، اداره ها، منازل و… در زمان قطعی برق استفاده می شود.

  • دیزل ژنراتور با کیفیت را از کجا خریداری کنیم؟

اگر قصد خرید انواع دیزل ژنراتور را دارید، می توانید از طریق پارسیان دیزل که در زمینه ی فروش دیزل ژنراتور، موتورهای دیزلی، ژنراتور برق و … سابقه ی درخشانی دارد اقدام کنید. چرا که اینگونه از بابت کیفیت دستگاه ها و خدمات مریوطه خیالتان راحت خواهد بود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و استعلام قیمت