بررسی و مقایسه ژنراتور استمفورد و مکالته

بررسی و مقایسه ژنراتور استمفورد و مکالته

دیزل ژنراتورها اغلب بر اساس کارآیی که دارند به انواع مختلفی تقسیم می شوند.این دیزل ها در دو نوع دائم کار و اضطراری در بازار موجود هستند. اغلب از دیزل ژنراتور هایی که به صورت دائم کار هستند در مناطقی که هیچ نوع برقی وجود ندارد استفاده می شود و دیزل های اضطراری برای مواقع قطعی برق مورد استفاده قرار می گیرند. این ژنراتور ها خود نیز به انواع مختلفی تقسیم می شوند. حال بهتر است به مقایسه ژنراتور استمفورد و مکالته بپردازیم.

معرفی ژنراتور استمفورد و کاربرد آن

این ژنراتور در صنایع مختلف استفاده می شود و محبوبیت بسیار زیادی نیز میان خریداران پیدا کرده است. مسئله بعدی که موجب محبوبیت ژنراتور استمفورد شده قیمت ارزان و مقرون به صرفه آن است. محل تولد این ژنراتور کشور انگلیس است و یکی از با کیفیت ترین ژنراتور های موجود در بازار محسوب می شود. کمپانی سازنده این ژنراتور بیش از یک قرن است که در زمینه تولید موتور های الکتریکی در حال فعالیت می باشد.

این ژنراتور ها بسیار با کیفیت هستند وبه شدت پر توان محسوب می شود. ژنراتور استمفورد دارای توان 4 تا 5000 کیلو ولت آمپر است و می تواند مدت زمان طولانی روشن بماند و بدون مشکل کار کند. همچنین راندمان ارائه شده توسط این ژنراتور بسیار عالی است و در انواع مختلف دائمی و اضطراری طراحی و تولید شده است. از ژنراتورهای استمفورد در صنایع مختلف از جمله صنایع نفت و گاز، معدن، ارتباطات ، ساختمانها و پروژه های دیگر استفاده می شود.

انواع ژنراتور استمفورد

انواع ژنراتور استمفورد

حال نوبت آن رسیده که شما را با انواع ژنراتور های استمفورد آشنا کنیم. شرکت استمفورد در طول زمان اقدام به طراحی انواع مختلفی از ژنراتور کرده است که هر یک از آن ها دارای ویژگی های به خصوصی هستند. از این ژنراتور ها می توان در محیط های مختلف استفاده کرد.

ژنراتور های این کمپانی شکل های مختلف قطب برجسته، قطب صاف، سنگرون و آسنگرون طراحی می شوند. البته دقت داشته باشید همان طور که گفتیم این شرکت ژنراتور های خود را در دو نوع دام کار و اضطراری به بازار عرضه کرده که هر یک از آن ها به مدل های مختلف تقسیم می شوند. در ادامه به بررسی انواع مختلف ژنراتور های استمفورد می پردازیم:

 • دیزل ژنراتور استمفورد ۲ پل Generator 2 bridges
 • ژنراتور استمفورد ۴ پل 4 bridge generator
 • دیزل ژنراتور استمفورد ۶ پل 6 bridge generator
 • ژنراتور ۲ پل و ۴ پل 2 bridge and 4 bridge generator
 • دیزل ژنراتور استمفورد تک بلبرینگ
 • ژنراتو رهای استمفورد جفت بلبرینگ
 • دیزل ژنراتور استمفورد سه‌فاز 6 پل
 • ژنراتور های دریایی استمفورد: سه ‌فاز 2 پل و سه ‌فاز 4 پل

ژنراتور مکالته و کاربرد آن

حال نوبت آن است که شما را با ژنراتور های مکالته و کاربرد های آن آشنا کنیم. دیزل ژنراتور های مکالته در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این ژنراتور ها به وسیله شرکت مکالته تولید شده اند. این شرکت در کشور ایتالیا فعالیت دارد و در زمینه تولید و طراحی دیزل ژنراتور ها در حال فعالیت است.

طراحی زیبا و منحصر به فرد ژنراتور های مکالته به همراه کیفیت کم نظیر آن ها باعث شده تا این شرکت به سرعت به یکی از مشهور ترین کمپانی های تولید کننده ژنراتور تبدیل شود.مسئله بعدی این است که این شرکت ولتاژ استانداری را برای محصولات خود در نظر گرفته است و این مسئله موجب شده تا از به هدر رفتن انرژی به میزان زیادی جلوگیری شود.

تمامی ژنراتور های این کمپانی بر اساس استاندارد های روز دنیا طراحی شده و همین مسئله موجب افزایش محبوبیت آن ها میان خریداران شده است. در تولید ژنراتور های مکالته از فناوری های روز دنیا استفاده شده است. همچنین کارشناسان این شرکت همواره در تلاش هستند تا نوآوری های جدیدی را برای تولید ژنراتور ها ارائه دهند.

دقت داشته باشید که از این دیزل ژنراتور ها در بخش های مختلفی از صنایع استفاده می شود که از جمله آن ها می توان به صنایع دریایی، ارتباطات راه دور (Telecommunications)، جوشکاری، راه آهن، کشاورزی، برق آبی، هواپیمایی، مراکز اطلاعات و داده، روشنایی، برق متحرک و … اشاره کرد. دیزل ژنراتور های مکالته دارای انواع مختلفی نیز هستند که بر حسب کارکرد و ولتاژی که دارند طبقه بندی می شوند.

انواع ژنراتور مکالته

انواع ژنراتور مکالته

توجه داشته باشید ژنراتور های مکالته انواع مختلفی دارند و بر حسب نوع کاربرد و عوامل دیگری هم چون ولتاژ، دائمی یا اضطراری بودن، نوع سیم پیچی و … طبقه بندی می شوند. این کمپانی دیژل ژنراتور های خود را در دو نوع دائم کار و اضطراری به بازار عرضه کرده است. انواع دائم کار ژنراتور های مکالته می توانند در مدت زمان طولانی فعالیت کنند و خاموش نشوند. از این ژنراتور ها اغلب در مناطق فاقد برق و الکتریسیته استفاده می شود.

در نقطه مقابل ژنراتور های اضطراری به صورت موقت کار می کنند و فقط در زمان قطع جریان برق مورد استفاده قرار می گیرند. این ژنراتور ها برای مکان هایی که قطعی برق به افراد و وسایل لطمه می زند به شدت استفاده می شود. در ادامه برخی از مدل های ژنراتور مکالته را بررسی می کنیم:

 • دستگاه دیزل ژنراتور نوع Pole ECP3 4: این دستگاه توانی حدود ۴.۶ تا ۱۸ کیلووات آمپر دارد و به نوعی ژنراتور اضطراری محسوب می شود. این مدل از دیزل ژنراتور مکالته یکی از پر فروش ترین محصولات این شرکت به حساب می آید.
 • دیزل ژنراتور های مکالته مدل ECP3C4 pole: توان این دستگاه چیزی حدود ۶.۵ تا ۱۸ کیلو وات در نظر گرفته شده است. این دیزل ژنراتور بسیار پر طرفدار است و در محیط های مختلف و صنایع متعدد مورد استفاده قرار می گیرد.
 • سیستم مربوط به دیزل ژنراتور نوع ECPE 4 pole: توان تقریبی این دستگاه حدود ۵ تا ۱۳.۵ کیلو وات آمپر‌ می باشد و در محیط های مختلف قابلیت استفاده دارد.
 • دیزل ژنراتور های تک مکالته ایتالیا سری T: این مدل از دیزل ژنراتور به شکل دو پل و 3000 دور فعالیت می کند. توان حدودی این دیزل ژنراتور حدود 8 تا 10 کیلو وات می باشد و یکی از پرقدرت ترین ژنراتور ها محسوب می شود.

مقایسه ژنراتور استمفورد و مکالته

مقایسه ژنراتور استمفورد و مکالته

اکنون نوبت به مقایسه ژنراتور های استمفورد و مکالته رسیده است. در طول مقاله سعی کردیم شما را با مشخصات و ویژگی های هر یک از این محصولات به صورت جداگانه آشنا کنیم. استمفورد یک برند انگلیسی است که در شهر استمفورد کشور انگلستان تاسیس شده است. این شرکت همواره به تولید ژنراتور ها و موتور های الکتریکی بسیار با کیفیت اشتغال داشته است. دیزل ژنراتور های این کمپانی از مواد اولیه بسیار با کیفیتی تولید شده اند و قیمت مناسبی نیز دارند؛ همین مسئله نیز موجب شده تا به شدت مورد توجه خریداران قرار بگیرند.

در نقطه مقابل مکالته یک برند ایتالیایی است که به شدت با کیفیت می باشد. این برند همواره سعی کرده در محصولات خود از استاندارد های روز دنیا استفاده کند و آن ها را در به روز ترین شکل ممکن به بازار ارائه دهد. همچنین دیزل ژنراتور های این شرکت دارای ولتاژ های استاندارد و محدودی هستند و این مسئله موجب می شود تا در مصرف انرژی به میزان زیادی صرفه جویی شود؛ بنابراین می توان گفت استفاده از این ژنراتور ها برای افرادی که نگران محیط زیست هستند به مراتب بهتر از ژنراتور های استمفورد است.

ژنراتور های این دو کمپانی هر دو بسیار با کیفیت هستند و طبق استاندارد های روز دنیا تولید شده اند. از طرفی قیمت ژنراتور های استمفورد بسیار مناسب تر است و از طرف دیگر ولتاژ ژنراتور های مکالته استاندارد بوده و می توان گفت این ژنراتور حامی محیط زیست است. این مسئله موجب می شود تا انتخاب میان این دو ژنراتور کمی سخت به نظر برسد. شما میتوانید بر اساس بودجه ای که دارید اقدام به خرید یکی از این دو مدل ژنراتور کنید و از ویژگی های منحصر به فرد آن ها کمال استفاده را ببرید.

 

برای خرید و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

 

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم به مقایسه ژنراتور استمفورد و مکالته بپردازیم. ژنراتور های استمفورد ساخته کشور انگلیس بوده و از مواد اولیه مرغوب و باکیفیت تولید شده اند. این ژنراتور ها انواع مختلفی نیز دارند. همچنین ژنراتور های مکالته در کشور ایتالیا تولید شده اند و دارای ولتاژ استاندارد هستند. شما می توانید این ژنراتور ها را از شرکت پیشرو موتور پارسیان دیزل تهیه کنید و از کیفیت و اصل بودن آن ها مطمئن باشید.برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش ما از طریق راه های ارتباطی درج شده تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

 • ژنراتور استمفورد چه ویژگی هایی دارد؟

این ژنراتور در صنایع مختلف استفاده می شود و محبوبیت بسیار زیادی نیز میان خریداران پیدا کرده است. مسئله بعدی که موجب محبوبیت ژنراتور استمفورد شده قیمت ارزان و مقرون به صرفه آن است.این ژنراتور ها بسیار با کیفیت هستند وبه شدت پر توان محسوب می شود.

 • برای خرید انواع ژنراتور از چه طریقی میتوانیم اقدام نماییم؟

شما می توانید انواع ژنراتور ها را از شرکت پیشرو موتور پارسیان دیزل تهیه کنید و از کیفیت و اصل بودن آن ها مطمئن باشید.برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش ما با شماره 33940444-021 تماس حاصل فرمایید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و استعلام قیمت