آیا مصرف برق استخراج بیت کوین می تواند شبکه های برق جهانی را بی ثبات کند؟

مصرف برق استخراج بیت کوین

از نظر صنعت و نیازهای تجاری، پاسخ قطعاً “شاید” است. اما بیایید این موضوع را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم: اول از همه، بیت کوین اخیراً با ارزش مبادله تقریبا 60،000 دلار (دلار آمریکا) در تاریخ نگارش این مقاله به اوج خود رسید. این مهم است زیرا باعث می شود تقاضا برای “استخراج” بیشتر بیت کوین انجام شود. اکنون حتی می توانید معاملات بیت کوین فیوچرز را در بورس های تخصصی سهام معامله کنید. نگاهی گذرا به نمودار نشان می دهد که قیمت معاملات این رشته های بی شکل اعداد تا چه اندازه چشمگیر و ناپایدار است.

بیت کوین با استفاده از بانک‌های عظیمی از رایانه ها که مشکلات ریاضی پیچیده ای دارند برای دستیابی به یکی از راه حل‌های محدود، استخراج می شود. در واقع هر راه حل یک بیت کوین جدید است. این فرآیند ماه ها به طول می انجامد و مقدار زیادی از انرژی الکتریکی را مصرف می کند.

با این حال، محاسبه مصرف برق استخراج بیت کوین دشوار است. “قاعده کلی” قبلاً این بود که یک سوم ارزش بیت کوین صرفاً صرف تأمین انرژی تجهیزات برای تولید آن‌ها می شود. با این حال، هزینه “استخراج” یک بیت کوین قبل از این که ارزش آن بالا رود، این بود. امروزه برای استخراج یک بیت کوین تقریباً 400 دلار برق هزینه می شود. این نشان دهنده اجرای یک سیستم رایانه ای استخراج بیت کوین “استاندارد” به مدت شش ماه و مصرف کل 1000 – 1500 وات است. البته، هزینه واقعی بسته به قیمت برق در یک کشور یا منطقه خاص متفاوت است. از آنجا که 2000 بیت کوین (بسیار محافظه کارانه) هر روز استخراج می شود، باید تقریباً 1.5 میلیون سیستم استخراج بیت کوین وجود داشته باشد که 24 ساعت شبانه روز کار می کنند – شاید بیشتر زیرا برخی از آنها مدل های قدیمی تر و کم بازده هستند.

این میزان (تقریباً تخمین زده شده) 1.5 تا 2.2 تریلیون وات نیرو، هر دقیقه از هر روز، در سراسر جهان است. این می تواند هر سال 19 TWh باشد. همانطور که در شبکه های اجتماعی می گویند به طرز تکان دهنده ای زیاد است. در سال 2015 ایرلند فقط 25 TWh و دانمارک فقط 30 TWh استفاده کردند. یکی فرض می کند که آنها در سال 2017 کمی بیشتر استفاده می کنند، اما اعداد قطعاً در یک مقیاس هستند.

مقاله مرتبط: انتخاب ژنراتور | روش ها و معیارها

مصرف برق استخراج بیت کوین

تمام این استخراج های بیت کوین ممکن است چنان تقاضایی در شبکه ایجاد نکنند که قیمت برق سر به فلک بکشد، اما تقاضای بیشتری برای شبکه در سراسر جهان دارند. بیت کوین در هر جایی قابل استخراج است، زیرا به هیچ دولت ملی مرتبط نیست و پشتیبانی نمی شود. به طور طبیعی، بیشترین فعالیت “استخراج” را در کشورهایی مشاهده می کنید که برق آنها ارزان است. این کشورها همچنین کشوری هستند که شبکه های برق کمترین مقاومت را دارند. این بار اضافی باعث شده برخی از این شبکه های برق بسیار مستعد خاموش شدن و خرابی باشند. دولت های جهانی در حال حاضر با بسیاری از مشکلات روبرو هستند و احتمال پرداخت چند تریلیون دلار، پوند ، یورو یا هر چیز دیگر برای تغییر شبکه برق نسبتاً طولانی است.

انرژی استخراج بیت کوین

اکنون زمان سرمایه گذاری در یک سیستم قدرت پشتیبان مقرون به صرفه و قابل اعتماد برای تجارت شما است. استخراج بیت کوین ممکن است در واقع “از انرژی بیشتری نسبت به ایرلند” استفاده نکند، اما شبکه های الکتریکی را تحت فشار قرار می دهد که در حال حاضر برای تأمین انرژی قابل اعتماد به تمام مشتریان خود تلاش می کنند. اگر نمی خواهید هر از چند گاهی ساعت ها یا روزهای کاری خود را از دست بدهید، بیش از هر زمان دیگری به یک دیزل ژنراتور قابل اطمینان برای تهیه پشتیبان نیاز دارید. و حداقل برای لحظه ای، می توانید هزینه آن را با معادل پولی کسری از یک بیت کوین پرداخت کنید. برای آگاهی از مصرف برق استخراج بیت کوین به این مقاله مراجعه کنید

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و استعلام قیمت