طول عمر ژنراتور دیزلی چقدر است؟

طول عمر ژنراتور دیزلی

اگر می­خواهید بین ژنراتورهایی که از سوخت­های مختلف استفاده می­کنند یکی را انتخاب کنید ابتدا باید در نظر بگیرید که به طور معمول طول عمر ژنراتور دیزلی نسبت به ژنراتورهای بنزینی می­توانند 50 درصد طولانی­تر با مقدار سوخت یکسان باشد، که مطمئناً یک امتیاز مثبت است.

این مطالب به صورت علمی ثابت شده است. واقعیت این است که موتورهای دیزلی نسبت به موتورهای بنزینی خنک­تر کار می­کنند. در نتیجه برای خنک نگه داشتن موتورهای دیزلی به انرژی کمتری احتیاج است. سپس باید نسبت فشرده سازی را در نظر بگیرید. نسبت فشرده سازی موتورهای بنزینی در مقایسه با موتورهای دیزلی بسیار کمتر است. هرچه ضریب فشرده سازی کمتر باشد، بازده سوخت پایین­تر خواهد بود. اگر موتور کارآمدتری داشته باشید­، به این معنی است موتور شما نسبت به سایر موتورها با مقدار یکسانی سوخت بیشتر کار می­کند.

وقتی موتور دیزلی با موتور بنزینی مقایسه میشود، ژنراتورهای دیزلی 12 ساعت با 4 گالن سوخت با بار 50٪ کار می­کنند و یک ژنراتورهای بنزینی با همان شرایط حدود 8 ساعت کار می­کنند. یک نکته مثبت دیگر که باید در نظر گرفت، طول عمر ژنراتورهای دیزلی است. در صورت نگهداری صحیح، این ژنراتورها می­توانند 20000 ساعت دوام بیاورند، در حالی که دوام ژنراتورهای بنزینی 1000 ساعت است. نکته قابل توجه دیگر در مورد نگهداری و تعمیر ژنراتور دیزلی است. در این مورد شما تعویض شمع ندارید چون شمعی در دستگاه وجود ندارد، همچنین نیازی به تمیز کردن کاربراتور نیست چون دستگاه این قطعه را ندارد. هیچ سیستم اشتعالی نیز در دستگاه وجود ندارد. امروزه با انجام تغییرات سریع در فناوری ما، بسیاری از ویژگی­ها و گزینه­های جدید به دستگاه­ها اضافه می­شود.

بسیاری از آنها توانایی نظارت بر سطح روغن و خاموش کردن موتور را در صورت کم شدن میزان روغن دارند. مدل­های پیشرفته­تر، دمای سیستم، ولتاژ خروجی را کنترل می­کنند و شامل قطع کننده­های مدار برای جلوگیری از آسیب دیدگی بیش از حد یا گرم شدن بیش از حد هر یک از سیستم­ها هستند. در کالیفرنیا از دستگاه­هایی که گواهی­نامه CARB دارند استفاده می­شود. در کالیفرنیا مجوز واردات ژنراتورهای گازی داده نمی­شود. نکته قابل تامل دیگر وزن ژنراتور دیزلی است. یک ژنراتور بنزینی از نوع دیزلی سنگین­تر است، اما امروزه بیشتر ژنراتورهای سنگین قابل حمل دارای قابلیت اتصال به چرخ یا دو چرخ برای افزایش قابلیت مانور هستند. لازم است شما تعیین کنید که در صورت قطع برق شما چه نیازهایی خواهید داشت تا بتوانید ژنراتور با اندازه مناسب را تشخیص دهید. آنهایی که قابل حمل هستند به طور کلی در حدود 5000 تا 7000 وات هستند.

این ژنراتورها معمولاً برای راه اندازی وسایلی که شما در خانه بیشترین نیاز را به آن­ها دارید کافی است. شما  با استفاده از این ژنراتورها هنوز می­توانید یخچال، فریزر، تلویزیون و برخی از وسایل کوچک دیگر را برای پخت و پز را اره اندازی کنید. نکته­ای که همیشه مطرح می­شود قیمت ژنراتور دیزلی است. درست است که قیمت آنها بیش از مدل­های بنزینی است ولی ژنراتورهای دیزلی در استفاده­های طولانی مدت مقرون به صرفه­تر هستند. دوام انواع دیزلی بیست برابر بیشتر از ژنراتورهای بنزینی است. انواع دیزلی به میزان قابل توجهی سوخت کمتری مصرف خواهند کرد و در وقت و هزینه شما صرفه جویی می­کنند. همچنین تعمیر و نگهداری انواع دیزلی زحمت کمتری دارد.

مقاله مرتبط: مقایسه ژنراتور دیزلی

ژنراتور دیزلی بهترین نیروی الکتریکی تکمیلی است

در برخی از موارد بستگان بیمار تمایل دارند تا از بیمارشان در خانه­های خود مراقبت کنند. در این شرایط ممکن است استفاده از تجهیزات و ماشین آلات برقی برای سلامت بیمار ضروری باشد. در نتیجه در هنگام قطع برق، یک ژنراتور دیزلی می­تواند نجات دهنده جان بیمار باشد. برق همیشه در دسترس نیست، حتی گاهی اوقات قطع برق در شهرهای بزرگ نیز ممکن است اتفاق بیافتد. ژنراتورهای دیزلی برق تولید می­کنند و در مواقع لزوم می­توانند به عنوان منبع برق پشتیبان باشند. در هنگام رخداد فجایع طبیعی مانند زمین­لرزه، طوفان یا سیل که در استرالیا به وفور اتفاق میافتد، به برق اضطراری نیاز است. در کنار استفاده از ژنراتور در هنگام فجایع طبیعی می­توان از آن­ها برای پاسخ به نیازهای روزمره در خانه، در تعطیلات تفریحی، در یک مرکز تجاری به عنوان منبع برق پشتیبان استفاده کرد.

در هنگام قطع برق در خانه، قطعاً یک ژنراتور دیزلی می­تواند برق پشتیبان را برای روشن نگه داشتن چراغ­ها، یخچال و فریزر و سایر لوازم خانگی در صورت لزوم تأمین کند. یک ژنراتور خوب همچنین می­تواند به نیازهای روزمره مانند کار در گاراژ، کار در کارگاه و یا کار در فضای باز که از پریز برق دور است، پاسخ دهد. استفاده از سیستم صوتی در فضای باز یکی دیگر از موارد استفاده خلاقانهاز ژنراتور دیزلی است. حتماً برای این منظور یک ژنراتور بی­صدا تهیه کنید تا صدای موسیقی را بهتر بشنوید.

ژنراتورهای دیزلی در تأسیسات عمومی مانند بیمارستان­ها، میادین و مدارس، به عنوان یک پشتیبان برق ایمن می­توانند مورد استفاده قرار گیرند. ژنراتورهای موجود در این تأسیسات به خطوط اصلی برق متصل می­شوند تا در صورت قطع برق، بلافاصله ژنراتورها روشن شوند تا از اختلال در کار­های وابسته به برق جلوگیری شود. این امر به ویژه در یک بیمارستان که در آن زندگی یک فرد به تجهیزات برقی متکی است بسیار مهم است. یک ژنراتور همچنین می­تواند در طول سفر در خارج از منزل یا در حین فعالیت­های مختلف تفریحی دریایی ارزشمند باشد.

کسانی که با کاروان مسافرت می­کنند در صورت داشتن ژنراتور می­توانند در مکان­های بیشتری توقف و استراحت کنند. ژنراتورهای دیزلی جمع و جور و بی­صدا می­توانند برق مورد نیاز یک یا چند دستگاه از قبیل اجاق مایکروویو، کتری برقی، یخچال مسافرتی یا تلویزیون را تأمین کنند. یک ژنراتور کوچک و آرام می­تواند مسافرت در تعطیلات را لذت بخش­تر کند. داشتن یخچال برای نگهداری غذا در هنگام مسافرت می­تواند تا حدود زیادی کمک کند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و استعلام قیمت