راهنمای کارکرد موتور دیزل و رفع آلودگی ژنراتور دیزلی

رفع آلودگی ژنراتور دیزلی

فهرست مطالب

ممکن است شما در هر مکانی به ویژه مکان­های عمومی ژنراتورهای دیزل را مشاهده کنید. از این ژنراتورها برای تولید انرژی الکتریکی مورد نیاز استفاده می­شود. امروزه این دستگاه­ به راحتی و با قیمت­های رقابتی در بازارها و فروشگاه­های آنلاین در دسترس است. در کشورهای خارجی، به عنوان مثال استرالیا، انرژی مورد نیاز توسط نیروگاه­های حرارتی (زغال سنگ)، نیروگاه­های برق آبی و نیروگاه­های انرژی بنزین و موارد دیگر تامین می­شوند.

استفاده از ژنراتور دیزل می­تواند یک روش فوق العاده برای تأمین امکانات انرژی الکتریکی برای محل سکونت یا محل کار شما باشد. صورتی از انرژی که بیشترین استفاده را دارد انرژی الکتریکی است. جابجایی این انرژی در مسافت­های خیلی طولانی و با حداقل هزینه امکان­پذیر است. اما تولید انرژی الکتریکی آسان نیست و همیشه کار قابل توجهی خواهد بود. وقتی صحبت از اصول کارکرد ژنراتور دیزل می­شود، حرف­های زیادی برای گفتن وجود دارد از جمله آلودگی  ژنراتور دیزلی . عملکرد یک موتور دیزلی به صورت فشرده سازی خاص اکسیژن همراه با سوخت مایع است.

احتراق مخلوط هوا و سوخت از طریق انفجار در هنگام فشرده سازی اتفاق می­یافتد. موتورهای دیزلی معمولاً نسبت به موتورهای گازی کارایی بیشتری دارند. به طور کلی، سوخت دیزل در زمان مکش، مستقیم وارد سیلندر می­شود و در سیلندر با هوا ترکیب می­شود. سپس هوا و سوخت در داخل سیلندر با پایین آمدن پیستون تحت فشار قرار می­گیرند. با رسیدن فشار به حد معینی احتراق سوخت سبب تولید انرژی می­شود و سپس دود و محصولات حاصل از سوختن از اگزوز خارج می­شود.

مقاله مرتبط: تفاوت ژنراتورهای دیزلی و گازی

راه حلی برای رفع آلودگی ژنراتور دیزلی

وقتی ماشینی با ژنراتور دیزلی دارید، دیگر نیازی نیست نگران قطع شدن ناگهانی برق باشید. عملکرد ژنراتور دیزل در جهت تأمین برق و نیرو است. با این حال، استفاده طولانی مدت از دستگاه باعث خستگی دستگاه شده و کارایی و بازده دستگاه کاهش می­یابد. بنابراین باید به اصول استفاده از دستگاه و عواملی که می­توانند باعث به خطر افتادن سلامت آن شوند، توجه کنید. در غیر این صورت، عمر دستگاه کاهش پیدا می­کند و شما مدت زمان کمتری می­توانید مالک آن باشید.

ژنراتورهای دیزلی کاربردهای زیادی در زمینه­ها و مکان­های مختلف مانند بیمارستان­ها، کلانتری­ها و بسیاری از ساختمان­های عمومی دیگر دارد. این مکان­ها در هنگام قطع برق برای تولید انرژی الکتریکی پشتیبان به تاسیساتی احتیاج دارند تا به طور خودکار و بلافاصله پس از قطع برق، فعال شوند. در بین این تاسیسات از ژنراتورهای دیزلی بیشتر استفاده می­شود، زیرا این ژنراتورها برای تولید انرژی در این مقیاس بسیار کارامد و ایمن هستند. با این حال، ژنراتورهای دیزل میزان قابل توجهی از مواد دفعی را تولید می­کنند که اگر تهویه مناسب وجود نداشته باشد می­تواند سلامتی انسان را به خطر بیاندازد. بنابراین باید از شرایط مناسب تهویه در فضا اطمینان حاصل کنید. در این شرایط برای رفع آلودگی ژنراتور دیزلی می­توان از یک فن پروانه­ای جریان-مخلوط با بازده بالا استفاده کنید تا بتواند مواد دفعی موتور را در مقدار مناسبی از هوا مخلوط کند تا از این طریق مواد دفعی را بسیار رقیق کند.

شما می­توانید فن­های پروانه­ای جریان-مخلوط با اندازه و ظرفیت مناسب را به منظور جایگزین کردن با  فن­های سانتریفیوژی که بر روی دستگاه قرار دارد، سفارش دهید. سپس سیستم ژنراتور دیزلی را از شبکه برق و تمام منابع تغذیه اضطراری جدا کنید. حال شما باید فن­های سانتریفیوژی قدیمی را از دستگاه جدا کنید. از این فن­های قدیمی می­توان در جاهای دیگر استفاده کرد و همچنین این فن­ها قابل بازیافت نیز هستند. سپس می­توانید فن­های جدید پروانه­ای جریان-مخلوط را نصب کنید. این فن­های جدید پس از نصب، هوا و مواد دفعی حاصل از سوختن سوخت را با بازده بالا با یکدیگر ترکیب کرده و از طریق دودکش اگزوز به خارج میرانند. زمانی که اهمیت مراحل بالا را درک کنید، ژنراتور دیزلی شما می­تواند در وضعیت بهتری قرار گیرد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *