راه اندازی دیزل ژنراتور در هوای سرد

راه اندازی دیزل ژنراتور در هوای سرد

آیا تا به حال به مشکل راه اندازی دیزل ژنراتور در هوای سرد برف و یخی برخورده اید. در حالی که در بیشتر مناطق جنوبی ایران به ندرت سرد می‌شود، هرچه به سمت شمال بروید بیشتر احتمال دارد در زمستان با دمای زیر انجماد روبرو شوید. اگر شما نیاز به تأمین برق قابل حمل یا پشتیبان در رشته کوه‌های البرز و زاگرس دارید، باید روش راه‌اندازی این موتورها در هوای سرد را بلد باشید.

به راحتی می‌توان راه اندازی دیزل ژنراتور در هوای سرد را یاد گرفت. در دمای صفر درجه سانتیگراد، باتری دیزل ژنراتور معمولاً کمتر از نصف جریان فعلی را در دمای طبیعی‌تر ارائه می‌دهد. سوخت و روغن روانکاری در سرما ممکن است ضخیم شوند و یا در وسط یک خنک کننده مات باشند، که می‌تواند به طور کلی مانع از راه‌اندازی شود.

یکی از راه‌های اطمینان از اینکه منبع تغذیه پشتیبان شما واقعاً برای تهیه پشتیبان در هنگام کاهش دما وجود دارد، آزمایش آن است. ببینید آیا به طور عادی راه‌اندازی می‌شود یا خیر. جلسات بازرسی و نگهداری اضافی را در سردترین هوا تنظیم کنید. خیلی سرگرم کننده نخواهد بود، اما می‌تواند در مورد عملکرد واحد شما در سرما چیزهای بیشتری از بررسی در ماه ژوئن داشته باشد.

راه اندازی دیزل ژنراتور در هوای سرد

برای راه اندازی دیزل ژنراتور در هوای سرد لازم است که موارد زیر را بررسی کنید:

1- مطمئن شوید که بخاری بلوک موتور شما به برق متصل است و روشن است

وسوسه انگیز است که با خاموش کردن این دستگاه کمی هزینه‌ها را کاهش دهید – به هر حال شما خیلی به آن احتیاج دارید! به همین ترتیب، هنگامی که هوای سرد در آستانه قرار دارد، مطمئن شوید که بخاری بلوک شما در حال کار است. اگر به منبع تغذیه دسترسی ندارید، فقط برای راه اندازی بخاری بلوک یک ژنراتور بسیار کوچک نصب کنید. لازم نیست که آن را دائماً روشن کنید، اما لازم است چند ساعت قبل ژنراتور خود را گرم کنید.

اگر به تازگی وظیفه تأمین نیروی پشتیبان را به خصوص در جایی که هوا سرد می‌شود انجام داده اید، ممکن است تجهیزات شما حتی بخاری بلوکی نداشته باشند. اگر این چنین است، یکی را تهیه کنید. اگر منبع تغذیه شما در صورت نیاز واقعاً از کار امتناع ورزد، واقعاً ارزش این دردسر را ندارد.

2- باتری را همیشه شارژ نگه دارید تا به اوج خود برسد

ساده ترین راه برای انجام این کار این است که شارژر باتری را به برق متصل کنید، دقیقاً مانند بخاری بلوک. اگر شبکه برق ندارید، احتمالاً می‌توانید شارژر را به همان ژنراتور کوچک بخاری متصل کنید.

3- کتابچه راهنما را دنبال کنید

ما این را در شماره یک قرار داده ایم، اما می‌دانیم که اولین کاری نیست که بیشتر شما امتحان می‌کنید. با تمام جدیت، ژنراتور شما باید دارای یک کتابچه راهنمای دقیق باشد که شامل اطلاعات مهم دیگر، توصیه‌هایی در مورد کارکرد و نگهداری آن در هوای سرد باشد. اگر این اطلاعات با هر آنچه در اینجا گفتیم مغایرت دارد، فرض کنید این کتاب صحیح است. از این گذشته، مطالعه کتابچه راهنما می‌تواند به شما در افزایش طول عمر ژنراتور دیزلی کمک کند.

4- ژنراتور را قبل از راه‌اندازی بررسی کنید

این باید شامل یک دور زدن کامل و بازرسی بصری باشد. به دنبال لکه، گودال و یا هر نشانه دیگری از بی نظمی باشید.

5- از نگهداری منظم صرف نظر نکنید

اگر این را می‌خوانید یعنی ژنراتور شما شروع به کار نمی کند، احتمالاً خیلی دیر است. با این حال ما از این فرصت استفاده می‌کنیم و به شما یادآوری می‌کنیم که اصول (روغن، خنک کننده، سیستم اشتعال و فیلتر) را بررسی کنید و همچنین اطمینان حاصل کنید که باتری در بهترین حالت کار می‌کند (با توجه به دما).

6 – مدل های قدیمی با پانل‌های کنترل دیجیتال ممکن است در سرمای شدید کار نکنند

این نباید در واحدهای جدید مشکلی داشته باشد، اما تجهیزات الکترونیکی در برخی از پانل های کنترل دیجیتال قدیمی در سرمای شدید ممکن است خراب شوند. بعضی از آنها به هیچ وجه روشن نمی شوند، قبل از اینکه بخواهید دستگاه خود را راه‌اندازی‌ کنید آن‌ را در سرما آزمایش کنید تا این مشکل باعث تعجب شما نشود.

7- اطمینان حاصل کنید که سیستم های اگزوز و تهویه سالم هستند

گاهی اوقات، برف شدید می‌تواند ژنراتور شما را خفه کند و از شروع بکار آن جلوگیری کند. در این صورت، ممکن است بخواهید برای جلوگیری از این کار، یک هود برفگیر نصب کنید و به طور کلی از تهویه مناسب اطمینان حاصل کنید. همچنین ممکن است ارزش سرمایه گذاری در آب و هوای بسیار سرد را داشته باشد – این می‌تواند مقدار انجماد هوای سرد ورودی به واحد را در هنگام راه اندازی محدود کند، که می‌تواند باعث متوقف شدن ژنراتور شود.

8- اطمینان حاصل کنید که سوخت شما سالم است

سوخت دیزل می‌تواند در دمای بسیار سرد ژل شود و اگر چنین شود به زودی ژنراتور شما از کار می‌افتد. مطمئناً می‌توانید سوختی را خریداری کنید که با مواد ضد ژل و ضد میکروبی سالم شده باشد، یا وقتی می‌دانید هوای سرد است می‌توانید از ترکیب ضد ژل اضافه کنید.

9- به راه‌اندازی ژنراتور خود در زمستان فکر کنید.

شما می‌توانید یک سرویس دیزل برای زمستان که شامل قطعات ضروری اضافی (مانند بخاری بلوکی که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم) و مواد افزودنی مختلف برای کمک به شروع سریع ژنراتور شما در سرمای شدید لازم است، تهیه کنید .

با کمی برنامه ریزی رو به جلو، دیزل ژنراتور پشتیبان شما واقعاً باید بتواند از پس آب و هوایی بریتانیا برآید اما اگر انتظار هوای ناگواری دارید، ایجاد کمی TLC اضافی برای شما ضرری ندارد. وقتی واقعاً به آن احتیاج دارید، ممکن است دردسر زیادی برای شما ایجاد کند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و استعلام قیمت