ضرورت استفاده از ژنراتورهای دیزلی چیست؟

استفاده از ژنراتورهای دیزلی

فهرست مطالب

ژنراتورهای دیزلی در مواقعی مانند بلایای طبیعی منبع قابل اتکایی به عنوان پشتیبان هستند. به لطف استفاده از سوخت کمتر، آن­ها به عنوان یک منبع انرژی که تا حدودی سازگار با محیط زیست هستند، دیده می­شوند. ایمنی یکی دیگر از ویژگی­ های ستایش شده­ آن­ها است. سوخت دیزل نسبت به بنزین که برای تأمین انرژی استفاده می­شود، قابلیت اشتعال کمتری دارد. بازده مشهور ماشین آلات دیزلی بالا است. اغلب به تعمیر و نگهداری کمتری نسبت به ژنراتورهای گازی نیاز دارند. در کل اگر هدف شما داشتن ژنراتور است، استفاده از ژنراتورهای دیزلی گزینه خوبی است. ویژگی­ های یک ژنراتور دیزلی که قبل از تصمیم­گیری باید مورد توجه قرار گیرند عبارت است از اندازه، قدرت، قابلیت حمل. هر موقعیتی نوع متفاوتی از ژنراتور را می­طلبد. تولید کننده ژنراتور باید در این مورد به شما مشاوره دهد.

مقاله مرتبط: مزایای ژنراتور دیزلی

بیمارستان ها و مراکز درمانی

بیمارستان­ها برای ادامه کار امداد و نجات در هنگام قطع برق یا در هنگام بلایای طبیعی مانند زمین لرزه یا گردباد به نیروی پشتیبان ژنراتور اعتماد می­کنند. جراحان باید بتوانند به کار خود ادامه دهند و حتی معاینات معمول نیز می­تواند به دسترسی به شبکه برق بستگی داشته باشد. سیستم­های الکتریکی پشتیبانی کننده زندگی و سایر تجهیزات حیاتی برای کارکرد به برق احتیاج دارند. اگر استفاده از ژنراتورهای دیزلی در بیمارستان ها نبود، افراد زیادی می­مردند. خوشبختانه، اکثر ژنراتورها در بیمارستان­ها به گونه­ ای برنامه ­ریزی شده ­اند که به محض قطع برق شهری به طور خودکار روشن می­شوند.

معادن 

کارگران معدن در مناطق وسیع زیرزمینی کار می ­کنند که باید قبل از هر چیز روشن شود تا بتوانند وظایف خود را انجام دهند. تجهیزات مدرن استخراج نیز برای کارکردن به انرژی الکتریکی نیاز دارند بنابراین بهترین راه استفاده از ژنراتورها است. قابلیت حمل ژنراتورها برای موفقیت در عملیات استخراج بسیار حیاتی است. برای جلوگیری از تجمع گازهای خطرناک یا انتشار گازهای گلخان ه­ای، استفاده از ژنراتورهای دیزلی به عنوان ایمن­ ترین گزینه شناخته می­شوند.

 

مراکز داده و اطلاعات

بسیاری از ما از میزان اطلاعات ذخیره شده در سرور بانک­ها و بیمارستان­ها بی­اطلاع هستیم. این اطلاعات حساس و شخصی است و باید حفظ شوند و در هنگام قطع برق امکان دسترسی به آن­ها وجود داشته باشد. به عنوان مثال، در بیمارستان­ها دسترسی پرسنل به سوابق پزشکی بیماران امری ضروری است که قطع برق می­تواند آن را دچار مشکل کند. در صورت عدم دسترسی به این پرونده­ها، ممکن است پزشكان به جای درمان بیماران آن­ها را با مشکلات جدیدی روبرو کنند. عملیات بانکی و بورس نیز مستقیماً تحت تأثیر قطع برق قرار می­گیرد. سوء عملکرد برق به طور بالقوه می­تواند به این اطلاعات آسیب برساند، بنابراین بسیار مهم است که سرورها تحت هر شرایطی کار کنند.

مراکز حمل و نقل عمومی

ایستگاه­ها، ترمینال ­های اتوبوس، بنادر و فرودگاه­ها با جریان دائمی مسافرانی که قصد سفر به نقاط مختلف را دارند، مواجه هستند. بسیاری از سیستم ­های موجود در این مراکز عمومی به برق متکی هستند. سیگنال­ها، کنترل ترافیک و سیستم­ های بازرسی بار و مسافران برای کارکردن به انرژی الکتریکی نیاز دارند.

مراکز صنعتی

در صورت قطعی برق، تولید متوقف خواهد شد. برای جلوگیری از خسارات مالی زیاد، باید کار برای تولید محصول ادامه یابد.استفاده از ژنراتورهای دیزلی می­توانند برق کافی برای تأمین تجهیزات صنعتی را تأمین کنند. البته ولتاژ مناسب بسیار مهم است.

مصارف خانگی

در شرایط خاص مثل بلایای طبیعی و یا زمانیکه احتمال قطع طولانی مدت برق بدلیل تعمیرات شبکه برق محلی وجود دارد، یک ژنراتور دیزل می­تواند پاسخگوی نیاز­های الکتریکی خانه باشد.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و استعلام قیمت