اجزای تشکیل‌دهنده یک ژنراتور دیزلی

اجزای تشکیل‌دهنده یک ژنراتور دیزلی

فهرست مطالب

امروزه ژنراتورهای دیزلی در همه جا حضور دارند. این نوع صنعت، برق مداوم یا آماده‌به‌کار را برای خانه‌ها، بیمارستان‌ها، مدارس، مساجد و کارخانه‌ها فراهم می‌کند. ژنراتورهای دیزلی می‌توانند آنقدر کوچک باشند که به راحتی حمل شوند و یا آن قدر بزرگ باشند که داخل خانه شما جا نشوند. ژنراتورهای دیزلی گازوئیل مصرف می‌کنند و انرژی موجود در سوخت را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کنند تا چیزهایی که نیاز دارید را تامین کنند .

اجزای اصلی یک ژنراتور دیزلی عبارتند از:

(نحوه کار موتور دیزل) نیرو را برای چرخش دینام AC (نحوه کار دینام AC) فراهم می کند ، که به نوبه خود برق تولید می کند تا بار را تأمین کند. رادیاتور (نحوه کار رادیاتور) نیز موتور را خنک می کند تا از گرم شدن بیش از حد آن جلوگیری کند. هر یک از قطعات این اجزا از مجموعه ای از عناصر کوچکتر و پیچیده تر تشکیل شده است که هر یک عملکرد خاصی را انجام می دهند. به عنوان مثال ، دینام از استاتور اصلی دینام ، روتور اصلی دینام و سیستم تحریک دینام ساخته شده است.
سیستم تحریک از قطعات کوچکتری تشکیل شده است – استاتور تحریک کننده دینام، روتور تحریک کننده دینام ، AVR و برخی دیودها. تمام این قطعات کوچکتر عملکردهای اساسی را برای حفظ توان تولیدی ژنراتور انجام می دهند.

ولتاژ تولید شده

یک ژنراتور می تواند تقریباً هر ولتاژی را تولید کند، به شرطی که برای تولید ولتاژ لازم تنظیم شده باشد. تغییر بین بعضی از ولتاژها بدون تغییر بعضی از قطعات ممکن نیست، بنابراین اطمینان از خرید کالاهای موردنیاز مهم است. به عنوان مثال ژنراتورها اغلب در انواع سه فاز و تک فاز در دسترس هستند. تک فاز معمولاً برای اماکن تجاری خانگی و کوچک استفاده می شود ، در حالی که 3 فاز برای ساختمان‌های بزرگتر استفاده میشود. ژنراتورهای با اندازه های مختلف مقدار مختلفی از خروجی را تولید می کنند. هرچه ژنراتور بزرگتر باشد ، به طور معمول می توانید انرژی بیشتری دریافت کنید ، اما این باعث گران ترشدن هم می شود.

ژنراتور اینورتر(معکوس کننده)

ژنراتور اینورتر نوع خاصی از ماشین است. به جای اینکه دینام بار را مستقیماً تغذیه کند، جریان برق تصحیح می شود و سپس از اینورتر استفاده می شود تا برق AC را با کیفیت بسیار خوبی تولید کند.

شرکت پیشرو موتور پارسیان با سال ها تجربه در تامین و پشتیبانی انواع دیزل ژنراتور با بهره گیری از آموزشهای تخصصی سازندگان بزرگ دیزل ژنراتور خود را به عنوان یک شرکت پیشرودرصنعت دیزل ژنراتورمطرح کرده وبعنوان یک توزیع کننده متخصص و فعال این کارخانجات در پروژهای مختلف همکاری مطلوب وشایسته ای داشته است. 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *