ویژگی های موتور های دیزلی و نکاتی که باید هنگام خرید به آن توجه کنید

ویژگی های موتور های دیزلی

موتور دیزل قطعاتی به شمار می روند که در دستگاه های مختلفی مانند انواع ماشین ها، ژنراتورها و دیگر موارد مورد استفاده قرار می گیرند. این موتورها به دلیل مصرف سوخت کمتر و بازدهی بیشتر، بسیار شناخته شده هستند. در اصل این موتورها به شکل احتراقی و درون سوز عمل می کنند و در صنایع مختلف کاربردهای مهمی دارند.یک ویژگی موتورهای دیزلی که اهمیت ویژه ای دارد، مصرف کم سوخت است.

در اصل زمانی که موتور سوخت کمتری مصرف می کند، یعنی هم با طبیعت و محیط زیست سازگار تر بوده و هم بهره وری را افزایش می دهد. همچنین از نظر اقتصادی نیز کاملا به صرفه خواهد بود. اما بهتر است که شما برای خرید آن ها در ابتدا هر ویژگی این موتورها را بشناسید تا بتوانید یک قطعه خوب را خریداری کنید. در این مطلب تمامی نکاتی که باید پیش از خرید این محصول در نظر بگیرید را ذکر خواهیم کرد.

نکاتی که باید هنگام خرید موتور دیزل به آن توجه کنید

پیش از بررسی ویژگی این محصول ، بهتر است بدانید که این موتورها بر اساس معیارهای مختلفی تقسیم بندی می شوند و انواع متفاوتی دارند. هر یک از آن ها برای کاربردهای مشخصی طراحی شده و باید پیش از خرید، از نکات مربوط به آن ها آگاه باشید. همچنین شناخت انواع آن می تواند به شما در داشتن انتخابی درست کمک نماید.

نوع موتور دیزل را انتخاب کنید

پیش از هر موضوع، باید نوع موتور دیزل مد نظر خود را انتخاب نمایید. همان طور که ذکر شد، این موتورها با کارایی های متفاوتی به بازار عرضه می شوند. برای این که بتوانید محصولی متناسب با نیاز خود را خریداری کنید، باید کاتالوگ مربوط به آن ها را بخوانید یا با هر یک آشنایی داشته باشید. توجه نمایید که توانایی این موتورها ممکن است دقیقا بر اساس آنچه ذکر شده نباشد و کمی کاهش یابد. در نتیجه باید این موضوع را نیز در نظر بگیرید.

برند محصول

یکی از ویژگی های موتور های دیزلی با کیفیت، این است که در ساخت آن ها از قطعات درجه یک و ساختار استانداردی بهره می برند و این مراحل تنها توسط یک شرکت و برند متعهد قابل انجام است. به همین دلیل باید پیش از خرید برندهای مطرحی که این قطعه را تولید می کنند شناسایی کرده و بهترین برند را انتخاب نمایید.

موتور دیزل در صنایع بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل وجود متقاضی، بازار تولید خوبی دارند. در نتیجه انواع شرکت ها اقدام به ارائه آن ها می کنند و به همین ترتیب در بازارهای بین المللی، برندهای مختلفی از این قطعه را مشاهده خواهید کرد. برندهایی را برگزینید که از کیفیت بالایی برخوردار هستند.با مراجعه به سایت پیشرو موتور پارسیان دیزل میتوانید با کیفیت ترین برند های را برای این محصول مشاهده نمایید.

میزان مصرف سوخت موتور دیزلی

مهم ترین ویژگی این موتور این است که تاثیر زیادی در مصرف این قطعه در دستگاه های مختلف دارد،‌ کم مصرف بودن این دستگاه است. میزان مصرف سوخت این موتورها بسیار پایین بوده و از بهره وری بالایی نیز برخوردار هستند. با این حال میزان سوخت آن ها متفاوت است و در حالت استاندارد،‌ میزان مصرف سوخت آن باید کمتر از توان آن ها باشد تا هزینه کمتری برای سوخت داشته باشند. همچنین با محیط زیست نیز سازگاری بیشتری پیدا کنند.

ابعاد موتور دیزلی

ابعاد این موتورها را در نظر بگیرید. زیرا معمولا از آن ها در دستگاه های مختلفی استفاده می شود. باید حتما نمونه هایی را خریداری نمایید که با ساختار و ابعادی که می خواهید همخوانی داشته باشند. همچنین باید به حمل و نقل آن ها و دیگر موارد نیز دقت کنید.

ویژگی های موتور های دیزلی با کیفیت

ویژگی های موتور دیزل با کیفیت

هنگام تهیه و بررسی انواع ویژگی موتور های دیزلی ، باید با استانداردهای یک موتور با کیفیت آشنایی داشته باشید تا بتوانید محصولی مناسب را خریداری نمایید. معمولا نمونه های مختلفی در بازار وجود دارند که ابتدا شما را سردرگم می کنند. اما با در نظر گرفتن این ویژگی ها، می توانید معیارهای خود را برای تهیه یک محصول خوب در نظر بگیرید. در این بخش به بیان ویژگی موتورهای دیزلی و اهمیت آن می پردازیم.

بهره وری بالا

سوخت دیزلی نسبت به سوخت بنزینی بسیار پر قدرت تر عمل می کند و توان مصرفی بالایی دارد. در نتیجه گفته می شود این موتورها نیز نسبت به موتور های بنزینی عملکرد قوی تری از خود نشان می دهند.

ماندگاری بالا

طول عمر دستگاه می تواند اهمیت ویژه ای داشته باشد و این ویژگی موتور های دیزلی نیز بسیار مهم خواهد بود. موتور قلب سیستم محسوب می شود و باید از ماندگاری بالایی نیز برخوردار باشد. در این صورت با خیال راحت می توانید تا مدت ها از آن بهره ببرید. در حالی که اختلالی در کیفیت عملکردشان ایجاد نمی شود.

سهولت در نصب

یکی دیگر از انواع ویژگی موتور دیزلی ، این است که باید بتوان به راحتی با آن ها کار کرد و راه اندازی آن ها نیز به سادگی قابل انجام خواهد بود. درست است که معمولا افراد فنی با این محصولات سر و کار دارند، اما بهتر است موتورها را به گونه ای تولید کنند که حتی افراد غیر متخصص و آماتور نیز بتوانند به راحتی با آن ها کار کنند. این مسئله در این صنعت اهمیت ویژه ای دارد.

جا به جایی راحت

موتور دیزل با کیفیت در اصل به سادگی قابل جا به جایی هستند و حمل و نقل آن ها به راحتی انجام می شود. ممکن است این قطعات را طوری بسازند که به راحتی در مکان های مختلف جا به جا شوند. در اصل سهولت در حمل نیز یک ویژگی خوب این موتور محسوب می شود.

مصرف کم

یکی از دلایل استقبال از این موتورها مصرف سوخت کمتر و در عین حال کارایی بهتر آن ها است. کم مصرف بودن این قطعات به این دلیل بوده که از گازوئیل استفاده کرده و مصرف کمتری دارند. همچنین هزینه آن ها نیز بسیار کمتر است. کم هزینه بودن این موتورها نیز در کاهش هزینه های مصرفی یک دستگاه به طور کلی موثر خواهد بود.

بهترین قیمت موتور دیزل

به دنبال بهترین قیمت باشید

درست است که باید در ابتدا کیفیت محصول را مد نظر قرار دهید، اما قیمت نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سعی کنید با در نظر گرفتن استانداردهای لازم، بهترین هزینه و پایین ترین قیمت را نیز پیدا کنید. با تعیین بودجه، بهترین انتخاب را خواهید داشت.شرکت پیشرو موتور پارسیان دیزل محصولات خود را در بهترین کیفیت و قیمتی مناسب در اختیار مشتریان عزیز خود قرار داده است.

کیفیت قطعات موتور دیزلی

یک ویژگی دیگر موتور های دیزلی این است که آن ها از قطعات مختلفی تشکیل می شوند. بهتر است برندی را انتخاب کنید که در ساخت این موتورها از بهترین و با کیفیت ترین قطعات استفاده می نمایند. زیرا در صورت خراب شدن هر یک، ممکن است احتیاج به تعویض پیدا کنید.

موتور دیزل مناسب مصارف خانگی

یکی از مصارف این محصول به کار بردن آن ها در خانه و باغ ها در مواقع ضروری است. این محصولات انواع مختلفی دارند و به دو دسته صنعتی و خانگی تقسیم می شوند. موتور های دیزلی خانگی باید اندازه های کوچک تری داشته باشند و سر و صدای کمتری نیز تولید نمایند. به طور کلی سعی کنید موتوری را برگزینید که دارای ویژگی های زیر باشد.

  • یکی از بخش های اصلی ژنراتور سیم پیچ آن است که هر چقدر مس به کار رفته در آن خلوص بیشتری داشته باشد بهتر است.
  • بدنه ای که برای موتور برق استفاده شده باید از فلز محکم ساخته شده باشد.
  • با توجه به نوسان موجود در برق تولید شده توسط موتور برق باید سعی کنید از نوعی که دارای نوسان گیر است استفاده کنید.
  • از لحاظ ضمانت و خدمات پس از فروش پاسخ گویی لازم وجود داشته باشد.

 

برای خرید و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

 

جمع بندی

همانطور که خواندید بررسی ویژگی های یک محصول قبل از خرید آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد.همچنین با توجه به نکات گفته شده هنگام خرید موتور دیزل میتوانید خرید مطمئنی داشته باشید.همچنین خرید از مرکزی معتبر یکی از مهم ترین نکاتی است که باید دقت بسیار بالایی در آن داشته باشید.شرکت بازرگانی پیشرو موتور پارسیان دیزل با سال ها تجربه در امر تامین و پشتیبانی انواع دیزل ژنراتور با بهره گیری از آموزش های تخصصی سازندگان بزرگ دیزل و ژنراتور یک شرکت پیشرو در این صنعت می باشد.

سوالات متداول

  • برای خرید موتور دیزل از چه طریقی میتوانیم اقدام نماییم؟

برای خرید این موتورها می توانید با کارشناسان فروش ما در شرکت پیشرو موتور پارسیان دیزل با شماره 33940444-021 تماس حاصل فرمایید.

  • برای خرید موتور دیزل با کیفیت باید به چه نکاتی توجه شود؟

برای خرید موتور دیزل با کیفیت ابتدا باید ویژگی های موتور های دیزلی را مورد بررسی قرار دهید و به نکاتی مانند نوع موتور دیزل،برند محصول،میزان مصرف سوخت، ابعاد و … دقت نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و استعلام قیمت