راهنمای نحوه انتخاب ژنراتور – روش ها و معیارها

راهنمای نحوه انتخاب ژنراتور

ژنراتور یکی از تجهیزاتی است که با تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریسیته در زمانی که برق مورد نیاز وجود ندارد مورد استفاده قرار می گیرد. راهنمای نحوه انتخاب ژنراتور کمک می کند تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید؛ زیرا برای انتخاب یک ژنراتور مناسب باید به نکات بسیار مهمی توجه کنید. ژنراتور از دینام، موتور و سیستم های خنک کننده تشکیل می شود. هر یک از این اجزا نقش مهمی در کارکرد این دستگاه دارد.

نحوه انتخاب ژنراتور

ژنراتور ها انواع مختلفی دارند لذا برای انتخاب این دستگاه‌ ها باید معیار های مهمی را در اولویت قرار دهید تا بتوانید یک دستگاه متناسب با نیاز خود خریداری نمایید. اولین و مهمترین فاکتوری که باید در انتخاب یک ژنراتور در اولویت قرار بگیرد نوع کاربرد آن است. راهنمای نخوه تعیین ژنراتور کمک می کند تا بتوانید با توجه به کاربرد دستگاه انتخاب مناسبی داشته باشید.

امروزه ژنراتور ها در کاربرد ها و اندازه های مختلف تولید می شوند.‌ بعضی کوچک و بعضی دیگر بزرگ هستند ژنراتور های کوچک برای مصارف خانگی و استفاده های کوچک انتخاب می‌ شوند، اما ژنراتور های بزرگ برای مکان های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.‌ بنابراین انتخاب نوع کاربرد و اندازه ژنراتور اهمیت بسیار بالایی دارد.

در حقیقت بهترین کاری که برای  ژنراتور مناسب می توانید انجام دهید این است که راهنمای نحوه انتخاب ژنراتور را به طور دقیق مطالعه کنید. نکته بعدی که برای تعیین ژنراتور مد نظر قرار می‌ گیرد توجه به کیفیت و طول عمر دستگاه است. اگر به فکر کاهش هزینه ها هستید باید ژنراتوری را انتخاب کنید که درجه کیفیت و طول عمر بالایی داشته باشد.

ژنراتور مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

راهنمای انتخاب ژنراتور نشان می‌ دهد که یک ژنراتور مناسب در کنار راندمان کاری خوبی که دارد دارای دوام و ماندگاری بالا است. در حقیقت زمانی که به خرید یک دستگاه می روید باید حتماً در مورد طول عمر و میزان راندمان کاری آن اطلاعات کاملی کسب کنید. زیرا در غیر این صورت بعد از مدتی استفاده باید مجدد برای خرید دوباره هزینه کنید.

قیمت خوب یکی از ویژگی‌ های مهم ژنراتور مناسب است. زیرا یکی از مهمترین فاکتور هایی که برای انتخاب یک دستگاه مد نظر قرار می گیرد قیمت آن است. یک ژنراتور مناسب توان بسیار عالی دارد. در واقع توان ژنراتور باید بر اساس نیاز باشد؛ زیرا اگر ژنراتور توان کمی داشته باشد برای مکان های بزرگ مناسب نیست.

ژنراتور مناسب باید مطابق با نوع کاربری انتخاب شود. اگر راهنمای انتخاب یک ژنراتور را مطالعه کنید متوجه می‌ شوید که نوع کاربری جزو مهمترین پارامتر هایی است که برای انتخاب ژنراتور باید مد نظر قرار بگیرد. توجه به نوع سوخت مصرفی دستگاه هم اهمیت بسیار بالایی دارد.

در حقیقت یک ژنراتور مناسب آلودگی ایجاد نمی کند. آلودگی صوتی می تواند بسیار آزار دهنده باشد برخی از ژنراتور ها صدای زیادی دارند و برخی دیگر بی صدا هستند. به طور کلی عواملی نظیر کاهش آلودگی صوتی، راندمان بالا، سهولت در جابجایی و صرفه جویی در انرژی با سوخت کم جزو ویژگی‌ های یک ژنراتور مناسب می باشد.

ویژگی های ژنراتور مناسب
بررسی ویژگی های ژنراتور مناسب

محاسبه توان مصرفی مناسب ژنراتور

با توجه به راهنمای نحوه انتخاب ژنراتور محاسبه توان مصرفی این دستگاه برای انتخاب یک ژنراتور مناسب اهمیت بسیار بالایی دارد؛ زیرا اگر برای تعیین ژنراتور به راهنمای آن توجه نکنید و ژنراتور کوچک‌ خریداری کنید با مشکلاتی مواجه می شوید. در واقع ژنراتور های کوچک برای مکان های کوچک مورد استفاده قرار می گیرند و توان زیادی ندارند. بنابراین محاسبه توان مصرفی ژنراتور کمک می کند تا بتوانید انتخاب درستی با توجه به نیازتان داشته باشید.

هنگام انتخاب یک ژنراتور به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

توجه به سیستم تک فاز و سه فاز بودن ژنراتور اهمیت بسیار بالایی دارد. در حقیقت ژنراتور تک فاز برای مکان های کوچک مانند مصارف خانگی مورد استفاده قرار می‌ گیرد اما ژنراتور های سه فاز برای مکان های بزرگ استفاده می ‌شوند. توجه به این نکته حائز اهمیت می باشد.

با توجه به راهنمای نحوه انتخاب ژنراتور توجه به توان این دستگاه هم جزو مهمترین پارامتر ها می باشد. در کل انتخاب ظرفیت ژنراتور و قیمت این دستگاه جزوه نکاتی است که باید به آن توجه شود. دیزل ژنراتور ها در قیمت های مختلفی وجود دارند شما باید با توجه به توان دستگاه و سایر نکات دیگر بهترین انتخاب را داشته باشید.

وقتی نوبت به انتخاب یک ژنراتور می­رسد، فاکتورهای زیادی خودنمایی می­کنند. نکات خاصی وجود دارد که باید در مورد ژنراتورهای گازی و دیزلی از آنها آگاه باشید تا به شما کمک کنند تا تصمیم بگیرید که کدام نوع ژنراتور می­تواند بهترین پاسخ را به نیازهایتان بدهد. هر کدام از این ژنراتورها مزایای خاص خود را دارند، اما ما بر این باوریم که ژنراتورهای دیزلی گزینه بهتری هستند که در ذیل این موضوع را توضیح می دهیم. در اینجا چهار مزیت دیزل ژنراتور نسبت به انواع گازی را بیان می­کنیم:

ژنراتور صنعتی
نکات مهم در هنگام تعیین ژنراتور

نسب تراکم

در بیشتر موارد، دیزل از بنزین ارزان­تر است و موتورهای دیزلی چگالی انرژی بالاتری دارند. این بدان معنی است که مقدار یکسانی از بنزین و دیزل مقادیر مختلفی انرژی تولید می­کنند. سوخت دیزل انرژی بالاتری نسبت به بنزین تولید می­کند.

طول عمر مفید

ژنراتور دیزلی بسیار بیشتر از یک ژنراتور گازی برای شما دوام خواهد آورد، این یک واقعیت است که در انتخاب ژنراتور باید به آن توجه کرد. در حقیقت، یک ژنراتور دیزلی با نگهداری مناسب و تعمیر به موقع می­تواند بیش از 10 سال دوام داشته باشد. دلیل دوام بیشتر آنها به این دلیل است که ژنراتورهای گازی با دور بسیار بالا کار می­کنند، در حالی که انواع دیزلی با دور کمتری کار می­کند، که در نتیجه تنش کمتری به ژنراتور وارد می­شود.

تعمیر و نگهداری

هیچ شمع یا سیمی در ژنراتور دیزلی برای تعویض وجود ندارد. این موضوع نه تنها به معنای نگهداری آسانتر است، بلکه هزینه ­هایی که برای تعمیر و نگهداری صرف می­شود نیز کمتر خواهد بود.

دوام

ژنراتورهای دیزلی نسبت به انواع گازی سرسخت­تر و مطمئن­تر ساخته شده ­اند. بنابراین در هنگام رد کردن است­اندازها نگران آسیب دیدن دستگاه نباشید.معایبی که در ژنراتورهای دیزلی قدیمی وجود داشت در ژنراتورهای دیزلی مدرن برطرف شده­ اند. مدلهای قدیمی بلند بودند و هزینه نگهداری آنها نیز بیشتر بود، با این حال در نمونه­ های مدرن دیگر چنین نیست.

اکنون می­توان گفت که ژنراتور دیزلی سر و صدایی بیشتری نسبت به انواع گازی ندارد و هزینه نگهداری آن نسبت به انواع گازی کمتر است. تنها مزیتی که ژنراتورهای گازی دارند، قیمت دستگاه است که آن هم نمی­توان مزیت نامید زیرا ژنراتورهای گازی در طولانی مدت هزینه بیشتری به منظور تامین سوخت، تعمیر و نگهداری می­طلبند و شما مجبورید خیلی زود یک ژنراتور دیزلی را جایگزین آن کنید.

با این تفاسیر، هیچ بحثی در مورد این رابطه باقی نمی­ماند. اگر به دنبال منبع تغذیه پشتیبان هستید، چه برای خانه و چه برای محل کار، انتخاب ژنراتور دیزلی بسیار مطمئن­تر است.

 

برای خرید و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

آنچه که باید در مورد نحوه انتخاب ژنراتور بدانید

به طور کلی ژنراتور ها از لحاظ نوع سوخت مصرفی به سه دسته تقسیم بندی می شوند. این سه دسته شامل بنزینی، گازی و دیزلی است. در هنگام انتخاب ژنراتور باید به در دسترس بودن سوخت توجه داشته باشید. ژنراتور های گازی مزایایی هم دارند. به عنوان مثال می توانیم به کم بودن میزان سوخت مصرفی اشاره کنیم. اما ژنراتور های دیزلی آلودگی زیادی ایجاد می کنند و اغلب صدای زیادی دارند.

 ژنراتور های بنزینی در ظرفیت کمتر استفاده می شوند.راهنمای تعیین یک ژنراتور به شما کمک می کند تا بتوانید عملکرد درستی برای انتخاب نوع بنزینی و دیزلی یا گازی آن داشته باشید. به طور کلی برای انتخاب بهترین ژنراتور ابتدا باید در مورد اجزا و کارکرد این دستگاه اطلاعات کاملی کسب کنید.

قبل از انتخاب دیزل ژنراتور</a> حتماً از توان دستگاه و ظرفیت آن اطلاع داشته باشید. در حقیقت محاسبه ظرفیت ژنراتور اهمیت بسیار بالایی دارد. به طور کلی برای تعیین این دستگاه عواملی نظیر نوع سوخت مصرفی، ابعاد و وزن ژنراتور، صدای دستگاه و تعیین ظرفیت دستگاه حائز اهمیت می باشد.

جمع بندی

ژنراتور یکی از دستگاه هایی می باشد که با تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی در مکان هایی که نیاز به برق است اما برق وجود ندارد استفاده می شود. این دستگاه در ظرفیت و مدل های مختلفی تولید می‌ شود. با توجه به راهنمای نحوه  انتخاب ژنراتور برای تعیین این دستگاه باید به ابعاد، وزن، صدای دستگاه، نوع سوخت مصرفی، ظرفیت و توان دستگاه توجه زیادی داشته باشید. در این صورت عملکرد عالی در انتخاب این دستگاه خواهید داشت.

سوالات متداول

  • برای خرید ژنراتور مناسب از چه طریقی میتوانیم اقدام نماییم؟

شرکت پیشرو موتور پارسیان دیزل با سالها تجربه بهترین مرکز برای خرید ژنراتور با کیفیتی بسیار بالا و قیمتی مناسب میباشد.برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش خود با کارشناسان فروش ما با شماره 33940444-021 تماس حاصل فرمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و استعلام قیمت